EN AR
اعلام قیمت ها
شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ 0

wikishimi.com

قیمت های عمده فروشی روانکار-تیر 99

قیمت های عمده فروشی روانکار-تیر 99

افزایش 57 درصدی قیمت لوبکات، بلای جان حاشیه سود چهار تولیدکننده اصلی روانکار در تیرماه

اختصاصی ویکی‌شیمی: بررسی بازار فروش روانکارها در استان‌های مختلف از ابتدای تیر ماه نشان میدهد، با توجه به رشد 57 درصدی قیمت لوبکات و همچنین افزایش 7 درصدی دلار نیمایی نسبت به ابتدای ماه گذشته، قیمت برخی از محصولات تولیدی بالاتر از نرخ فروش خردادماه است. عمده این محصولات مربوط به سبد فروش محصولات شرکت‌های نفت سپاهان و نفت ایرانول است که طبق پیش‌بینی قبلی ویکی‌شیمی، از ابتدای تیرماه تخفیفات و کارمزدهای فروش گروهی از محصولات خود را حذف نمودند که در نتیجه سبب افزایش قیمت عمده فروشی آن‌ها در سطح بازار گردید. همچنین با توجه به عدم ارائه تخفیفات فروش از سوی شرکت‌های نفت بهران و نفت پارس در ماه گذشته، و از طرفی عدم تایید افزایش قیمت مصرف‌کننده محصولات روغن موتوری از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سبد محصولات این دو شرکت بدون تغییر قیمت از ابتدای تیرماه در حال فروش می باشند. اگرچه گزارش‌های میدانی و اظهارات توزیع کنندگان دال بر آن است که برخی از محصولات، بخصوص محصولات دیزلی مالتی گرید، از سوی این دو شرکت با محدودیت‌های عرضه مواجه شده‌اند.

 

خبرهای تایید نشده حاکی از آن است که همچنان سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و ستاد تنظیم بازار در حال رایزنی با شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی به منظور تعدیل قیمت لوبکات در تیرماه هستند. اتفاقی که در صورت وقوع، مانع از افزایش قیمت محصولات روغن موتوری بخصوص در بخش مونوگرید خواهد شد. اگرچه بررسی‌های ویکی‌شیمی نشان می‌دهد که احتمال تعدیل قیمت لوبکات در تیرماه بسیار ناچیز است. بنظر می‌رسد با توجه به تایید افزایش قیمت 30 درصدی محصولات لاستیک و تایر در هفته گذشته از سوی این سازمان، به احتمال فراوان تا پایان تیرماه شاهد تایید افزایش قیمت محصولات روغن موتور نیز خواهیم بود.

 

لیست زیر میانگین آخرین قیمت عمده فروشی در سطح استان های منتخب کشور در تیرماه را نشان میدهد که از طریق تیم تحقیقات بازار ویکی‌شیمی استخراج شده است.

 

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه
به کانال ویکی شیمی بپیوندید