wikishimi.com

مالیات بسته‌بندی پلاستیکی از آوریل 2022

مالیات بسته‌بندی پلاستیکی از آوریل 2022

مالیات جدید بر بسته‌بندی‌های پلاستیکی در بریتانیا از اول آوریل 2022 اعمال می‌شود. این مالیات بر اجزای بسته‌بندی پلاستیکی اعمال می‌شود که حداقل 30 درصد پلاستیک بازیافتی ندارند و یا در بریتانیا تولید یا به بریتانیا وارد می‌شوند. اگرچه معافیت‌های خاصی برای مالیات وجود دارد.

در آغاز سال 2022، در آنچه که یک پیروزی لابی برای NFU اسکاتلند و سایر اتحادیه‌های کشاورزی بریتانیا بود، وزارت خزانه‌داری HM پذیرفت که فیلم پلاستیکی که توسط بسیاری از کشاورزان برای مصارف مرتبط با سیلو استفاده می‌شود، همچنان از مالیات بسته‌بندی پلاستیکی آتی معاف خواهد بود. تصدیق دولت بریتانیا مبنی بر اینکه فیلم سیلو یک محصول بسیار تخصصی است که هدف اصلی آن فعال کردن فرآیند تخمیر مورد نیاز برای تولید سیلو است، مورد استقبال اعضای NFU  اسکاتلند قرار گرفت.

با این حال، این واقعیت باقی می‌ماند که از اول آوریل 2022، PPT به اجرا درخواهد آمد. PPT با هدف اصلی تشویق استفاده از پلاستیک بازیافتی در زنجیره تامین برای مقابله با موضوع جهانی آلودگی پلاستیک معرفی شده است. مشاغلی که 10 یا بیشتر از 10 تن بسته‌بندی پلاستیکی را در یک دوره 12ماهه تولید یا وارد می‌کنند، ممکن است نیاز به ثبت‌نام برای مالیات داشته باشند. این مالیات که 200 پوند به ازای هر تن وضع خواهد شد، بر بسته‌بندی‌هایی اعمال می‌شود که عمدتاً از نظر وزن پلاستیکی هستند و حاوی کمتر از 30‌درصد مواد بازیافتی هستند. اگر بسته‌بندی پلاستیکی را از داخل انگلستان خریداری کنید، تولیدکننده بسته‌بندی پلاستیکی مسئول مالیات خواهد بود.

تولیدکنندگان و واردکنندگان قطعات بسته‌بندی پلاستیکی 10 تن یا بیشتر در یک دوره 12 ماهه باید برای مالیات ثبت‌نام کنند. پلاستیک‌های مشمول مالیات شامل پلیمرهایی است که زیست تخریب‌پذیر، کمپوست‌پذیر و تجزیه‌پذیر هستند. علاوه بر این، اجزای بسته‌بندی ساخته شده از مواد متعددی که از نظر وزنی پلاستیک بیشتری نسبت به هر ماده دیگری دارند، از نظر مالیات به‌عنوان اجزای بسته‌بندی پلاستیکی طبقه‌بندی می‌شوند. پلاستیک بازیافتی به پلاستیکی گفته می‌شود که از مواد بازیافتی با استفاده از یک فرآیند شیمیایی یا ساخت، به‌غیر از بازیافت ارگانیک، مجدداً پردازش شده باشد، به طوری که بتوان از آن برای هدف اصلی خود یا برای اهداف دیگر استفاده کرد.

تولیدکنندگان و واردکنندگانی که برای مالیات بسته‌بندی پلاستیکی ثبت‌نام کرده‌اند، ملزم به نگهداری سوابق برای پشتیبانی از اطلاعات ارائه شده در اظهارنامه مالیاتی سه ماهه هستند. سوابق باید شامل تفکیک وزن اجزای بسته‌بندی پلاستیکی تمام شده یا وارد شده در هر دوره و سایر اطلاعات باشد. به منظور ادعای معافیت برای اجزای بسته‌بندی پلاستیکی حاوی پلاستیک بازیافتی، سوابق باید مدارک کافی مبنی بر استفاده از پلاستیک بازیافتی و تایید منبع پلاستیک بازیافتی ارائه دهند. بسته‌بندی‌های پلاستیکی که قرار است ظرف 12 ماه پس از تولید یا واردات به بریتانیا از بریتانیا صادر شوند، از مالیات بسته‌بندی پلاستیکی معاف هستند.

دولت بریتانیا دستورالعملی با نمونه‌هایی از بسته‌بندی‌های داخل و خارج از محدوده مالیات بسته‌بندی پلاستیکی صادر کرده است. همچنین، اداره درآمد و مشتریان یک سند راهنمایی در مورد نحوه انجام بررسی‌های دقیق برای مالیات بسته‌بندی پلاستیکی (منتشر شده در 30 دسامبر 2021) تهیه کرده است. در واقع، این سند توصیه می‌کند که بررسی‌های دقیق و لازم توسط سازنده و همچنین واردکننده و خریدار اجزای بسته‌بندی پلاستیکی، انجام شود تا خطر درگیر شدن در زنجیره تامین که در آن مالیات بسته‌بندی پلاستیکی پرداخت نشده، کاهش یابد. سایر اسناد راهنمایی در مورد مالیات، از جمله یکی از الزامات نگهداری سوابق، از وب‌سایت دولت بریتانیا قابل دسترسی است.

پیکنیک برند

ویرا بسپار

مهمترین مطالب