wikishimi.com

قیمت مواد اولیه داخلی نباید هیچ ارتباطی با دلار داشته باشد

قیمت مواد اولیه داخلی نباید هیچ ارتباطی با دلار داشته باشد

ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا با ثابت نگه داشتن قیمت قطعه از طریق قطعه‌سازان مانع ایجاد نوسان در قیمت این کالاها شویم.

اختصاصی ویکی‌شیمی: وزیر صمت در جلسه با قطعه‌سازان گفت نباید قیمت مواد داخلی با دلار ارتباطی داشته باشد و تمام تلاشمان را خواهیم کرد که این اتفاق بیفتد.

در این رابطه مصاحبه‌ای با محمدرضا نجفی‌‌منش رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی خودرو صورت گرفته است که شما را در جریان این گپ و گفت قرار می‌دهیم.

 

* آخرین وضعیت بازار مواد اولیه قطعه‌سازی چگونه است؟

این سوال یک سوال کلی است و زمان زیادی باید صرف آن کرد تا بتوان به یک نتیجه و جمع‌بندی رسید. اما مختصری در مورد آن خدمت شما توضیح می‌دهم.

در حال حاضر قیمت مواد اولیه را براساس قانونی که در مجلس تصویب شده است برای بورس 95 درصد فوب خلیج‌فارس (FOB) مشخص می‌کنند و بر این اساس نوسانات قیمتی دلار تعیین می‌شود. یعنی بر فرض اینکه قیمت فولاد هزار دلار در تن شود و قیمت جهانی نیز با دلار روز 27 هزار تومان محاسبه شود،  قیمتی که در بورس عرضه می‌شود با در نظر گرفتن 95 درصد برابر با 25 هزار و خورده‌ای خواهد شد.

در جلسه‌ای که با وزیر داشتیم ایشان بیان کردند که بنده می‌خواهم این رابطه را قطع کنم. یعنی قیمت مواد داخلی هیچ ارتباطی با دلار نباید داشته باشد که این کار هنوز عملیاتی نشده است و به هر حال قیمت مواد اولیه مانند آلومینیوم، مس، فولاد و مواد پتروشیمی همه با این روال در حال تعیین شدن هستند و در نتیجه این قضیه از نظر قیمتی نیز حجم آن را بالا برده است.

زمانی که قیمت محصولات خارجی هم وارد این قضیه می‌شود چون با نرخ دلار رابطه بسیار نزدیکی را تجربه می‌کند، بنابراین آنها هم قیمت مواد خارجی‌شان ارتباط مستقیمی با نرخ دلار پیدا می‌کند. حالا ما برای اینکه بتوانیم کمکی به قطعه‌سازان بکنیم، این تقاضا را داشتیم که جاهایی مانند فولاد مبارکه و مس نیز با LC و اعتبار اسنادی شش ماهه به قطعه‌سازان جنس را در اختیار آنها قرار دهند، یعنی آنها جنس را بدهند و سود بانکی آن را نیز در نظر بگیرند اما شش ماه بعد با قطعه‌سازان تسویه کنند و با اعتبارنامه بانکی که در اختیار می‌‌گیرند باعث می‌شوند این روند بتواند کمکی برای قطعه‌سازان و نقدینگی آنها داشته باشد.

 

* در روزهای اخیر بازار قطعه چگونه است و آیا رشد نرخ را تجربه کرده‌ایم؟

خیر. نرخ رشد قطعات معمولا توسط کارشناسی خودروسازان و شرکت‌های تامین‌کننده و در طی برگه‌های هشت برگی این کار انجام می‌گیرد و براساس آن معمولاً قیمت تایید می‌شود. یعنی اینطور نیست که کالاها و اجناسی که در اختیار خودروساز قرار می‌دهند، نوسان داشته باشد.

چیزی که به بازار ارائه می‌دهند تقریبا ثابت است و چندان تفاوتی در قیمت آن صورت نگرفته است.

 

* دورنمای نوسان قیمت‌ها با توجه به شرایط بازار جهانی چگونه است؟

پیش‌بینی در مورد آن که چه اتفاقی خواهد افتاد کار آسانی نیست. اما ما تلاشمان بر این است که با ثابت نگه داشتن، نگذاریم تا نوسانی به وجود بیاید. به دلیل اینکه نوسان می‌تواند لطمات جبران‌‌ناپذیر و شدیدی را به قطعه‌سازان تحمیل کند.

 

* رویکردهای دولت جدید در حوزه قطعه‌سازی تاکنون چگونه بوده است؟

تاکنون هنوز چیزی را به بیرون ارائه نداده‌اند. یعنی قرار است که انشاءالله به زودی جلسه‌ای را وزیر با انجمن‌ها بگذارند و در آنجا تعیین و تکلیفی صورت بگیرد و راهکاری گفته شود تا قطعه‌سازان در این جلسه بدانند که چه کاری را باید انجام دهند.

در یک جمع‌بندی کلی می‌توانیم بگوییم که هنوز اتفاق ویژه‌ای نیفتاده است و ما منتظر هستیم تا این وزارتخانه جلسات خود را بگذارد و برنامه‌‌ریزی آینده را ترسیم نماید.

بعد از این مدت که وزیران بر سر کار خود مستقر شده‌اند هنوز با قطعه‌سازان جلسه‌ای انجام نشده اما با خودروسازان شاید این جلسه اتفاق افتاده باشد.

مهم‌ترین اطلاع‌رسانی که می‌توانم خدمت شما اعلام کنم این است که از امروز (16 آبان ماه تا روز چهارشنبه 19 آبان ماه) نمایشگاه قطعات خودرو در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران خواهد بود که در سالن خلیج‌فارس، غرفه ثاپکو، طبقه اول پذیرای شما عزیزان خواهد بود که سه شرکت آسیا لنت، انجمن همگن قطعه‌سازان و ایتراک هر سه شرکت در کنار هم قرار دارند و آقای نجفی‌منش هم در این سه روز در آنجا پاسخگوی سوال خبرنگاران خواهند بود.

پیکنیک برند

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب