wikishimi.com

پلی‌استایرن تسلیم شد

پلی‌استایرن تسلیم شد

کاهش قیمت استایرن منومر در بالادست در طول هفته گذشته بر قیمت گریدهای مختلف پلی‌استایرن اثر گذاشت و آن‌ها را با خود همراه کرد.

به گزارش ویکی‌شیمی به نقل از مجله S&P Global Platts، قیمت پلی‌استایرن آسیا در هفته منتهی به 27 اکتبر در بحبوحه افت قیمت استایرن منومر کاهشی شد.

افت 36 دلاری قیمت استایرن تا 1240 دلار در تن CFR چین منجر به کاهش قیمت پلی‌استایرن معمولی (GPPS) به میزان 15 دلار و رسیدن قیمت آن به 1445 دلار در تن CFR چین و 1465 دلار در تن CFR جنوب شرقی آسیا شد.

کارشناسان علت این افت قیمت آروماتیک‌ها از جمله استایرن‌منومر را به پیش‌بینی آینده نزولی نفت خام و زغال سنگ پس از افزایشهای اخیر نسبت دادند. فعالان بازار دیدگاه خوش‌بینانه‌ای درباره وضعیت ماه نوامبر داشتند، زیرا عرضه داخلی استایرن در چین به دلیل اورهال‌های برنامه‌ریزی‌شده آتی در این منطقه کاهش خواهد یافت. برخی از تولیدکنندگان نیز قیمت استایرن و بوتادین (دیگر خوراک اولیه پلی‌استایرن مقاوم) را تحت تاثیر بهای بالای نفت در کوتاه‌مدت صعودی پیش‌بینی کردند.

 این هفته قیمت بوتادین با 100 دلار رشد به 950 دلار در تن CFR چین رسید و نتوانست از HIPS که 30 دلار ارزان‌تر شد، حمایت کند. برخی این موضوع را تا حدی مربوط به تقاضای ضعیف در بخش کولرها و خنک‌کننده‌ها دانستند.

پیکنیک برند

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب