wikishimi.com

چهار پروژه نفتی جدید در استان بوشهر

چهار پروژه نفتی جدید در استان بوشهر

جواد اوجی جمعه‌شب در نشست شورای اداری استان بوشهر که در جریان ششمین سفر استانی دولت سیزدهم با حضور رئیس‌جمهوری و اعضای هیات‌دولت برگزار شد، گفت: چهار پروژه جدید نفتی با اعتباری ۶۰۰ میلیون دلاری در استان بوشهر اجرا می‎شود.

ویکی شیمی: وزیر نفت افزود: در بخش توسعه بالادست وزارت نفت نیز پروژه‌های حفظ و نگهداشت تولید۶ میدان نفتی از ۱۲ میدان نفتی موجود در استان بوشهر در دستور کار است که ۲ واحد آن نیمه‌کاره بوده و تا پایان سال۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت تولید نفت استان بوشهر بالغ بر ۲۵۰ هزار بشکه در روز است یادآورشد: در بخش پایین‌دست پتروشیمی‌ها نیز در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ چهار واحد پتروشیمی در استان بوشهر به بهره‌برداری ‌می‌رسد که از محل آنها اشتغالزایی خوبی در این استان محقق می‌‎شود.  وزیر نفت با اشاره به اینکه  ۲۳ روستا نیز با اعتبار ۲۹ میلیارد تومان به شبکه گاز سراسری متصل می‌شود، افزود: این حجم از پروژه در حوزه مسوولیت اجتماعی وزارت نفت بی‌نظیر است و نشان از توجه ویژه دولت به استان بوشهر دارد. اوجی اظهار کرد: جدا از پروژه‌های تعریف شده از سوی وزارت نفت برای استان بوشهر در حوزه مسوولیت اجتماعی، در هر پروژه توسعه میدان‌های این استان تا سقف چهار‌درصد اعتبارات بخش مسوولیت اجتماعی در این استان هزینه خواهد شد. وی ادامه داد: در بحث به‌کارگیری نیروهای بومی استان بوشهر در حوزه وزارت نفت نیز در قالب عقد قرارداد با سازمان فنی و حرفه‌ای این استان در همه شهرستان‌ها زمینه برای آموزش نیروهای مستعد فراهم خواهد شد. اوجی عنوان کرد: پنج شرکت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به دلایلی نیروهای شرکتی خود را جواب کرده بودند که در نشستی مسائل و مشکلات آنها حل شد. وزیر نفت اظهار کرد: در ارتباط با نیروهای قراردادی و پیمانی حوزه‌های مختلف تیمی از حوزه منابع انسانی وزارت نفت به منطقه اعزام و قراردادهای آنها بازنگری خواهد شد.

وزیر نفت گفت: موضوع بی‌عدالتی و تبعیض‌ها در قراردادها، طبقه‌بندی مشاغل، معیشت و رفاه نیروها و کارکنان صنعت نفت در عسلویه، پارس‌جنوبی و شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر به‌طور قطع بررسی و پیگیری می‌شود. اوجی در جمع مردم این شهرستان و کارکنان صنعت نفت مقیم در این شهرستان افزود: توجه و رسیدگی به مساله معیشتی کارکنان از اولویت‌های این وزارتخانه است. وی اضافه کرد: در زمان حاضر ۲۰۵ هزار نفر در صنعت نفت شاغل هستند که از این تعداد ۶۱ هزار نیروی رسمی، چهار هزار نیروی مدت‌معین، ۳۴تا ۳۵ هزار نفر نیروی مدت‌موقت و ۱۰۵ هزار نفر نیروی ارکان‌ثالث هستند .

پیکنیک برند

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب