wikishimi.com

قیمت طلای سیاه برای ششمین روز پیاپی افزایش یافت

قیمت طلای سیاه برای ششمین روز پیاپی افزایش یافت

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۶ و ۱۸ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ششم مهرماه) با ۴۲ سنت افزایش به ۷۹ دلار و ۹۵ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۴۱ سنت افزایش به ۷۵ دلار و ۶۸ سنت برای هر بشکه رسید.

به نقل از خبرگزاری رویترز از توکیو، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز دوشنبه (پنجم مهرماه)، ۷۹ دلار و ۵۳ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۷۵ دلار و ۲۷ سنت بود.

قیمت نفت در معاملات اولیه امروز کاهش یافت، اما این کاهش قیمت سریع جبران شد و قیمت این کالای راهبردی برای ششمین روز پیاپی افزایش یافت، زیرا نگرانی‌ها درباره محدودیت عرضه در شرایطی افزایش یافته که تقاضا با کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار همه‌گیری ویروس کرونا در حال افزایش است.

 توشیتاکا تازاوا، تحلیلگر مؤسسه فوجیتومی در این باره گفت: شرایط روانی بازار با عرضه بیشتر و احیای تقاضا در بسیاری از نقاط جهان تغییری نکرده و به سمت قیمت‌های افزایشی است.

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز به دنبال بهبود تقاضا برای سوخت در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونای دلتا و آسیب دیدن تولید نفت از طوفان آیدا پیش‌بینی می‌کند قیمت نفت خام برنت تا پایان سال جاری میلادی از 80 دلار فعلی به 90 دلار در هر بشکه برسد.
اختلال در عرضه جهانی نفت باعث شد شرکت‌های انرژی مجبور شوند از ذخایر نفت خام خود برداشت کنند و همین امر قیمت نفت را به بالاترین رقم طی سه سال گذشته رسانده است.
قیمت نفت برنت در اولین ساعات روز دوشنبه به 79.19  دلار در هر بشکه رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا تا 75.08 دلار در هر بشکه افزایش یافت.
گلدمن اعلام کرد:«در حالی که همه ما یک دورنمای خوشبینانه برای نفت در نظر گرفته‌ایم ولی کسری فعلی تقاضا در برابر عرضه در جهان بالاتر از حد انتظار ماست. تقاضای جهانی برای نفت به سرعت به دنبال همه‌گیری کرونای دلتا رو به رشد بوده و عرضه جهانی نفت پایین‌تر از حد انتظار است».
اوپک و متحدانش در ابتدای همین ماه توافق کردند طبق تصمیمی که در ماه ژوئیه گرفته‌ شده بود، از حجم کاهش تولید خود کم کنند.
«طوفان ایدا و مشکلاتی که برای عرضه نفت به وجود آورد، افزایش تولید اوپک پلاس را خنثی کرد».
این بانک سرمایه‌گذاری متوسط قیمت نفت برای سه ماهه دوم و سوم سال آینده میلادی را با پیش‌بینی به سرانجام رسیدن قرارداد اتمی ایران، تا 80 دلار پایین آورده است. این رقم قبلا 85 دلار در هر بشکه پیش‌بینی می‌شد.

 

منبع: نفت ما و شانا

ویرا صنعت دقیق پارس

پیکنیک برند

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب