wikishimi.com

شركت LG Chem، شریک ADM در پروژه PLA مي‌شود

شركت LG Chem، شریک ADM در پروژه PLA مي‌شود

این دو شرکت توافق نهایی را در سه ماهه اول سال آینده امضا می‌کنند و قصد دارند ساخت کارخانه تولیدی PLA با ظرفیت سالانه 75 هزار تن و کارخانه تولیدی LA در ایالات متحده را تا سال 2025 به پایان برسانند.

اختصاصی ویکی‌شیمی: شركت LG Chem و شركت آمریکایی Archer Daniels Midland (ADM)، یکی از چهار شرکت بزرگ فرآوری غلات در جهان، یک کارخانه مشترک را با هدف تجاری‌سازی پلاستیک‌های زیستی تولید شده ذرت راه‌اندازی می‌کنند.

LG Chem اعلام کرد که در 13 سپتامبر در دفتر مركزي ADM در شیکاگو، قراردادی را در حضور مدیران اجرايي هر دو شرکت، از جمله خوان لوچیانو، مدیرعامل ADM و هاک چئول شین، مدیرعامل LG Chem، برای سرمایه‌گذاری مشترک براي توليد لاکتیک اسید (LA) و پلی لاکتیک اسید (PLA) امضا کرده است.

این دو شرکت توافق نهایی را در سه ماهه اول سال آینده امضا می‌کنند و قصد دارند ساخت کارخانه تولیدی PLA با ظرفیت سالانه 75 هزار تن و کارخانه تولیدی LA در ایالات متحده را تا سال 2025 به پایان برسانند.

LG Chem اولین شرکت کره‌ای است که یک کارخانه PLA در ایالات متحده با تولید یکپارچه از مواد اولیه تا محصولات نهایی ایجاد کرده است.

PLA یک پلاستیک تجزیه‌پذیر زیستی است که با استفاده از مواد اولیه LA، تخمیر و تصفیه گلوکز استخراج شده از ذرت تولید می‌شود. PLA که از 100 درصد مواد زيستي تولید می‌شود، عمدتا برای ظروف بسته‌بندی مواد غذایی و ظروف غذاخوری استفاده می‌شود، شامل مواد سازگار با محیط‌زیست است که به طور طبیعی طي چند ماه توسط میکروارگانیسم‌ها و تحت شرایط خاص تجزیه می‌شود.

طبق اعلام موسسه‌های تحقیقاتی بازار، با افزایش تقاضا برای پلاستیک زیست‌تخریب‌پذیر به دلیل تقویت مقررات مربوط به استفاده از محصولات یکبار مصرف در سراسر جهان، پیش‌بینی می‌شود بازار جهانی پلاستیک زیستی به طور متوسط ​​سالانه 23 درصد در مقیاس 12 تریلیون وون در سال 2021 و تا 34 تریلیون وون در سال 2026 رشد کند.

ADM یک شرکت جهانی پردازش غلات است که در 200 کشور جهان تسهیلات تهیه محصول را اداره می‌کند. این شرکت همچنین دارای مزیت فنی در تولید گلوکز به عنوان مهمترین ماده اولیه شیمیایی بر پایه زیستي و همچنین فناوری تخمیر با گلوکز است.

این سرمایه‌گذاری مشترک به LG Chem اجازه می‌دهد تا مواد زیستی تجدیدپذیر را در محصولات مختلف با ارزش افزوده بالا توسعه دهد و ظرفیت تولید اسیدلاکتیک با خلوص بالا را در مقیاس تجاری و در نتیجه تامین پایدار مواد اولیه لازم برای تولید PLA را تضمین کند.

این شرکت قصد دارد تجاری‌سازی پلاستیک زیست‌تخریب‌پذیر را به عنوان مشارکت بالقوه در حل مسائل زیست محیطی و تغییرات آب و هوا مانند زباله‌های پلاستیکی به عنوان بخشی از استراتژی پایداری خود تسریع کند.

دو شرکت همچنین توافق کردند که در تحقیق و توسعه مواد زیستی که می‌توانند در آینده در بخش سازگار با محیط‌زیست و پایداری به کار گرفته شوند، همکاری کنند.

در سال 2019، LG Chem یک توافقنامه توسعه مشترک با ADM امضا کرد تا از فناوری تولید انبوه اسید اکریلیک سازگار با محیط زیست حمايت کند. این همکاری اولیه پایه و اساس راه‌اندازی کارخانه مشترک PLA فعلي بود.

اسید اکریلیک زيست‌سازگار عمدتا برای تولید پلیمر فوق جاذب سازگار با محیط زیست، ماده اولیه پوشک و انواع محصولات بهداشتی، بر اساس فناوری تخمیر دانه پیشرفته و فناوری پیشرفته تولید کاتالیزور استفاده می‌شود.

ویرا صنعت دقیق پارس

پیکنیک برند

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب