wikishimi.com

کاهش 40 درصدی وزن بطری آب توسط Nestlé

کاهش 40 درصدی وزن بطری آب توسط Nestlé

کاهش وزن، افزایش میزان مواد بازیافتی و استفاده از ساختار هیبریدی راه‌حل‌های Nestlé برای کاهش زباله است.

اختصاصی ویکی‌شیمی: شرکت Nestlé دو نوع بسته‌بندی جدید بطری آب را طراحی کرده که درست مانند بطری‌های پلاستیکی قدیمی است اما از پلاستیک بسیار کمتری تهیه شده است.

سیستم جدید Vittel GO و بطری‌های آب Vittel Hybrid بخشی از تلاش‌های مستمر این شرکت برای معرفی مواد بسته‌بندی جدید است که به کاهش استفاده از پلاستیک‌های بکر تا یک سوم در سال 2025 کمک می‌کند.

سیستم Vittel GO دارای یک قاب محافظ سخت قابل استفاده مجدد است که برای نگهداری آب معدنی طبیعی 50 سانتی‌لیتری Vittel طراحی شده و 40 درصد کمتر از بطری قدیمی 50 سانتی‌لیتری Vittel پلاستیک در ساخت آن به کار رفته است. از آنجایی که بطری‌ها تا حد امکان از پلاستیک بازیافت شده ساخته شده‌اند، بسیار انعطاف‌پذیر و سبک هستند و باید همراه با کیف محافظ قابل استفاده مجدد استفاده شود تا نوشیدن آب آسان گردد.

بطری 100 درصد بازیافتی یک لیتری Vittel Hybrid از دو نوع ماده ساخته شده است. اولین بطری پلاستیکی بسیار نازک است که کاملاً از محتوای بازیافتی ساخته شده و گفته می‌شود که دو برابر بطری‌های معمولی 1 لیتری از پلاستیک استفاده می‌کند. مورد دوم یک ماده فیبری است که لایه پلاستیکی را احاطه کرده و از 100 درصد مقوا بازیافتی و روزنامه‌های قدیمی تهیه شده است.

فناوری‌های اختصاصی لایه پلاستیکی و فیبری را قادر می‌سازد تا به هم قفل شوند و یک بطری آب کاربردی و محکم تولید کنند که به راحتی بدون هیچ آسیبی قابل استفاده است.

در حال حاضر کارشناسان بسته‌بندی Nestlé در حال توسعه سیستمی هستند که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا پس لز خالی شدن بطری هیبریدی، کاغذ و پلاستیک را به راحتی برای بازیافت از هم جدا کنند.

سیستم Vittel GO و بطری Vittel Hybrid توسط متخصصان مرکز تحقیق و توسعه Nestlé برای آب‌های Vittel در فرانسه توسعه یافته است و از تحقیق و توسعه مرکزی Nestlé "Shark-Tank" کمک مالی دریافت کرده‌اند. برای توسعه بطری هیبریدی، کارشناسان با Ecologic Powered by Jabil، یک شرکت نوپای کالیفرنیایی که در زمینه طراحی بسته‌بندی محیط‌زیستی تخصص دارد، همکاری کردند.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب