wikishimi.com

بسته‌بندی شیر 100 درصد بازيافتي در مدرسه‌های اتریش

بسته‌بندی شیر 100 درصد بازيافتي در مدرسه‌های اتریش

در نتیجه یک پروژه مشترک بین شركت‌هاي Greiner Packaging، PET-MAN و Starlinger Visotec در حال حاضر شیر مدرسه در اتریش در ليوان‌های ساخته شده از PET بازیافتی (rPET) توزيع مي‌شود.

اختصاصي ويكي‌شيمي: روزانه حدود 36 هزار کودک در اتریش از محصولات شیر ​​تازه مانند شیر‌میوه، ماست یا شیر‌کاکائو در مدرسه تغذیه می‌کنند.

مارکوس نویدورفر، شریک مدیریتي تولیدکننده ورق PET-MAN، توضیح می‌دهد: "برای رسیدن به محصول بومی و پایدار، ما درباره چگونگی ساخت ليوان‌های 100 درصد قابل بازیافت و استفاده مجدد فکر کردیم."

آلیسا شرئر، مسئول پروژه‌های اقتصاد دايره‌اي در Greiner Packaging، می‌گوید: " ليوان‌هاي جدید rPET از PET 100 درصد بازیافتی، تک ماده و رنگ نشده ساخته شده‌اند و می‌توان آنها را بارها و بارها به ليوان‌ گريد غذایی بازیافت کرد."

به گفته شرکت‌ها، بازیافت ليوان‌ها نسبت به پردازش مجدد لیوان‌های قابل استفاده مجدد به انرژی کمتری نیاز دارد و ضایعات کمتری تولید می‌کند. مزرعه‌داران توليدكننده شیر، ليوان‌های استفاده شده را همراه با محموله بعدی تحویل شیر به مدرسه، پس می‌گیرند. گزارش شده است که این امر بیش از 30 درصد انتشار CO2 کمتری در مقایسه با بطری‌های شیشه‌ای قابل استفاده مجدد دارد.

هربرت هافباور از Starlinger Viscotec می‌گوید: "ليوان‌ها جمع‌آوری، شستشو و خرد می‌شوند. مواد خرد‌شده به صورت ورق با استفاده از فناوری Viscotec تمیز و پردازش می‌شوند. این rPET مجدداً برای ساخت لیوان برای بسته‌بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد."

کل حلقه تولید و بازیافت شیر ​​مدرسه در اتریش انجام می‌شود. گاوها در مراتع محلی می‌چرند و شیر تازه مستقیماً توسط دامداران مدرسه بطری می‌شود و به مدارس تحویل داده می‌شود.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب