wikishimi.com

سازندگان پلاستیک خواستار توافق جهانی برای حذف ضایعات پلاستیکی شدند

سازندگان پلاستیک خواستار توافق جهانی برای حذف ضایعات پلاستیکی شدند

مدیران دو تا از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پلاستیک در جهان خواستار توافق جهانی برای حذف ضایعات پلاستیکی در محیط‌زیست شدند و از دولت‌ها و ذینفعان در سراسر جهان خواستند تا در نشست‌های آتی سازمان ملل متحد برای تصویب معاهده تلاش کنند.

اختصاصی ویکی‌شیمی: 

رئیس و مدیرعامل شرکت Dow، جیم فیترلینگ و مدیر عامل شرکت LyondellBasell، باب پاتل، در رویداد ویژه مجله وال استریت "رسیدن به آنجا: توافق جهانی برای پایان دادن به زباله‌های پلاستیکی" شرکت کردند. آنها به نمایندگی از American Chemistry Council  و International Council of Chemical Associations، که نماینده سازندگان برجسته مواد شیمیایی و پلاستیک در سطح جهان هستند، صحبت کردند.

این دو گفتند که سازندگان پلاستیک متعهد و مشتاق هستند تا همکاری‌های سازنده با دولت‌ها و سایر ذینفعان را برای پیشبرد اقتصاد دایره‌ای افزایش دهند، در این روش از پلاستیک‌ها به جای دور ریختن، مجددا استفاده می‌شود. فیترلینگ گفت: "به زبان ساده، چشم‌انداز ما این است که با دستیابی به دسترسی جهانی به جمع‌آوری زباله و استفاده مجدد از آن به جای دور انداختن پلاستیک، از ورود پلاستیک به محیطزیست جلوگیری کنیم."

آنها خواستار حمایت از تصویب معاهده در مجمع محیط‌زیست سازمان ملل متحد در فوریه 2022 شدند که مذاکرات در مورد توافق جهانی برای پایان دادن به ضایعات پلاستیکی در محیط زیست را آغاز می‌کند. پاتل می‌گوید: "ما نباید ارزش پلاستیک‌ها را با موضوع ضایعات پلاستیکی اشتباه بگیریم. این یک چالش جهانی است که نیاز به راه‌حل جهانی دارد. با حمایت سازمان ملل متحد، می‌توانیم یک چارچوب جهانی برای کمک به حل این مسئله بحرانی ایجاد کنیم."

سازندگان پلاستیک مجموعه‌ای از پنج اصل را برای حذف ضایعات پلاستیکی و تسریع در اقتصاد دایره‌ای پلاستیک را برای یک توافق جهانی پیشنهاد کرده‌اند:

  • همه دولت‌ها موافقت می‌کنند که نشت ضایعات پلاستیکی به محیط‌زيست را تا یک تاریخ خاص از بین ببرند و برنامه‌هاي عملي و سیاستهای ملی مناسب منطقه‌ای را توسعه دهند تا بر اساس شرایط محلی انعطاف‌‍پذیری ایجاد کنند.
  • دستیابی گسترده به سیستم جمع‌آوری زباله و استفاده از فناوری‌ها (از جمله بازیافت پیشرفته) برای تشکیل حلقه پلاستیک‌ها و جلوگيري از ورود آن به محيط‌زيست.
  • با تجزیه و تحلیل چرخه زندگی براي ارزیابی تاثیرات پلاستیک‌ها و جایگزین‌هایش، نقش پلاستیک‌ها در آینده با کربن کمتر مشخص ‌شود.
  • حمایت از نوآوری با توسعه طراحی محصول و بسته‌بندی، با استفاده از صنعت، راهنمای جهانی در مورد طراحی، محتویات بازیافتی و بهینه‌سازی منابع.
  • با استفاده از روش‌های معتبر و هماهنگ، میزان پیشرفت ضایعات پلاستیکی را از طریق تعاریف پذیرفته شده جهانی و معیارهای گزارش‌گیری اندازه‌گیری کنید.

جاشوا باکا، نایب رئیس پلاستیک در American Chemistry Council گفت: "جیم و باب نقش پیشبرنده‌ای را در توسعه راه‌حل‌های حذف ضایعات پلاستیکی، چه در شرکت‌های خود و چه در صنعت، ایفا کرده‌اند. سازندگان پلاستیک مشتاقانه منتظر مشارکت در بحث توافق جدید هستند که به ارائه راه‌حل‌های بهتر برای پایان دادن به ضایعات پلاستیکی در سراسر جهان کمک می‌کند."

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب