wikishimi.com

زباله‌های پلاستیکی اقیانوس به شیک‌ترین مبلمان تبدیل می‌شوند

زباله‌های پلاستیکی اقیانوس به شیک‌ترین مبلمان تبدیل می‌شوند

برند مطرح Herman Miller استفاده از پلاستیک‌های رها شده در اقیانوس در ساخت صندلی‌های اداری خود را به حداکثر می‌رساند.

اختصاصی ویکی‌شیمی: شرکت آمریکایی مبلمان اداری و اثاثیه منزل  Herman Millerاعلام کرد که قصد دارد در ساخت کل مجموعه صندلی‌های Aeron خود، از جمله سری جدید Onyx Ultra Matte، از پلاستیک‌های رها شده در اقیانوس استفاده کند، که شامل 2.5 پوند زباله پلاستیکی یافت شده در نزدیکی آبراه‌ها می‌شود. پیش‌بینی مي‌شود این تغییرات اساسی در مجموعه Aeron باعث جلوگيري از انتشار سالانه بیش از 150 تن پلاستیک معادل تقریبا 15 میلیون بطری آب پلاستیکی یکبار مصرف در اقیانوس شود.

این به روز‌رسانی‌ها به دليل عضویت Herman Miller در NextWave Plastics می‌باشد که این شرکت را به پایداری مداوم و پیاده‌سازی هدف بلند‌مدت افزایش استفاده از محتویات بازیافت شده (حداقل 50 درصد) تا سال 2030 متعهد می‌سازد.

صندلی Aeron جدیدترین محصول در لیست رو به رشد محصولاتی است که Herman Miller دوباره با استفاده از زباله‌های پلاستیکی اقیانوس‌ها مهندسی کرده است. همچنین تلاش‌هايي در بخش‌هایی از مجموعه OE1 Workplace، صندلی Sayl در اروپا و مجموعه نساجی Revenio كرده است که از 100 درصد مواد بازیافتی ساخته شده و شامل پلی‌استر تجزیه‌پذیر می‌باشد. این شرکت همچنین با افزودن زباله پلاستیکی اقیانوس‌ها به جعبه‌های حمل و نقل و کیسه‌های پلیمری که برای ایمن نگه‌داشتن محصولات در هنگام حمل و نقل استفاده می‌شود، ردپای کربنی خود را کاهش می‌دهد.

گیب وینگ، مدیر پایداری Herman Miller، می‌گوید: "ما به NextWave پیوستیم تا نقش فعالی در مقابله با مشکل پلاستیکهای ریخته شده در اقیانوس ایفا کنیم. ما به پیشرفتی که در زمینه بسته‌بندی و منسوجات داشته‌ایم افتخار می‌کنیم و مشتاق هستیم تا با افزودن آن به صندلی سنتي Aeron سهم خود را در جلوگیری از رسیدن پلاستیک مضر به اقیانوس‌ها ادامه دهیم."

پلاستیک مورد استفاده در Aeron در حال حاضر از هند و اندونزی تهیه می‌شود، دو مکان از مجموعه مکانهایی که در حال ايجاد زنجيره تامين مواد براي Herman Miller و دیگر شرکت‌های عضو NextWave هستند. Herman Miller توضیح داده است که بسیاری از شهرهای ساحلی این کشورها زیرساخت‌های لازم برای مدیریت زباله‌های پلاستیکی را ندارند. كساني هستند كه با جمع‌آوری زباله‌های پلاستیکی و آوردن آنها به محل‌های جمع‌آوری، امرار معاش می‌کند و در آنجا هزینهاي بابت مواد جمع‌آوری كرده دریافت می‌کنند.

این مکان‌هاي جمع‌آوری، مواد را براي فروش به توزیع‌کنندگان ارسال یا در برخی موارد به طور مستقیم برای تولیدکنندگان محلی جدا و بسته‌بندی می‌کند. اين مواد که معمولاً HDPE و PET هستند به پردازنده‌هایی که مواد را تمیز کرده و به رزین‌های قابل استفاده تبدیل می‌کنند فروخته می‌شود. سخنگوی Herman Miller گفته است: "با تأمین پلاستیک اقیانوس‌ها از این مناطق، شرکت‌ها با حمایت از جوامع محلی و استخدام افرادی که برای جمع آوری زباله‌ها در نزدیکی ساحل زندگی می‌کنند، هم از نظر اقتصادی و هم از نظر اجتماعی تأثیر می‌گذارند."

Herman Miller وسایل ماهیگیری نایلونی را از شهرهای هند برای قاب پشتی صندلی و بطری‌های آب و دیگر ظروف را از شهرهای اندونزی برای پوشش‌ها تهیه می‌کند.

Herman Miller گفته که این شرکت هزینه صندلی Aeron را که از پلاستیک بازیافتي استفاده می‌کند، افزایش نداده است. همه صندلی‌های موجود در مجموعه Aeron تا 90 درصد قابل بازیافت و بیش از 50 درصدمحتوای بازیافتی هستند.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب