wikishimi.com

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی- 31 مرداد 1400

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی- 31 مرداد 1400

نفت جلوی کرونا زانو زد

اختصاصی ویکی‌شیمی: قیمت پایه محصولات شیمیایی امروز (یکشنبه)، با دلار نیمایی میانگین هفتگی 226 هزار و 718 ریال و رشد 676 ریالی (0.30 درصد)، برای عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا تا 7 شهریور ماه 1400 اعلام شد.

قیمت‌های پایه در حالی توسط دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی اعلام شد که فشار مداوم افزایش تعداد مبتلایان به کرونای دلتا در سراسر جهان به وضوح بر قیمت نفت خام اثر گذاشت و نفت برنت به بازه 65 دلاری سقوط کرد که پایین‌ترین قیمت در 9 ماه گذشته است. قیمت نفت در تمام روزهای هفته گذشته روند نزولی داشت که می‌توان آن را واکنش مستقیمی به افزایش محدودیت‌های تردد در بسیاری از کشورهای جهان دانست. کرونای دلتا با سرعت هرچه تمام‌تر اقتصادهای بزرگ جهان را درنوردیده و به تعطیلی می‌کشاند. با این روند، توقف افزایش ظرفیت تولید نفت توسط شرکت‌های بزرگ دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.

همزمان، قیمت دلار نیمایی که فاکتور دیگر و بسا مهم‌تری در قیمت محصولات شیمیایی می‌باشد نیز افزایش چشمگیری نداشت و نتوانست مانع از نزولی شدن بسیاری از ترکیبات شود.

در میان ترکیباتی که سوار بر موج افزایش قیمت دلار نیمایی شدند می‌توان به نرمال‌بوتانول با نزدیک به 5 درصد رشد اشاره کرد و در نقطه مقابل آن، منواتیلن‌گلایکول که تقریبا همین مقدار کاهش قیمت داشت.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب