wikishimi.com

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی- 17 مرداد 1400

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی- 17 مرداد 1400

بنزن همچنان در قعر جدول قیمت پایه محصولات شیمیایی

اختصاصی ویکی‌شیمی: قیمت پایه محصولات شیمیایی امروز (یکشنبه)، با دلار نیمایی میانگین هفتگی 223 هزار و 579 ریال و رشد 1141 ریالی (0.51 درصد)، برای عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا تا 24 مرداد ماه 1400 اعلام شد.

قیمت‌های پایه در حالی توسط دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی اعلام شد که به جرات می‌توان گفت دیگر اثری از رشد همگانی ترکیبات شیمیایی نیست و حدود یک سوم ترکیبات قرمزپوش شدند. دیگر ناگفته پیداست که هرگاه شاهد افت قیمت‌ها هستیم باید به دنبال ردی از ویروس کرونا باشیم. در هفته گذشته به دلیل اوج‌گیری شمار مبتلایان به دلتای ویروس‌کرونا در چین و دیگر کشورهای جهان بار دیگر رشد تقاضا در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت و همین موضوع قیمت نفت را به شدت کاهش داد.

اگرچه هنوز هم قیمت نفت خام برنت بالای 70 دلار در بشکه باقی مانده است اما تا پایین‌ترین مقدار خود در یک ماه گذشته کاهش یافت.

بسیاری از کشورها از جمله چین و استرالیا بار دیگر اعمال محدودیت‌های سختگیرانه را از سر گرفتند و ممکن است منجر به کاهش حمل و نقل و ترددها شود.

در این میان، رشد قیمت دلار نیمایی تا حدی توانست بر سایه شوم کرونا غلبه کند و بیشتر ترکیبات با رشد قیمت همراه شدند. در این روزها که بعد از کرونا بیشتر نگاه‌ها معطوف تغییرات سیاسی کشور است، دلار به رشد ملایم خود ادامه می‌دهد و شواهد محکمی بر کاهش قیمت آن وجود ندارد.

مانند هفته گذشته، بنزن در قعر جدول محصولات شیمیایی قرار گرفت و این بار با افت نزدیک به 6 درصدی مواجه شد. گاز پروپان نیز بیش از 7 درصد گران شد.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب