wikishimi.com

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی- 10 مرداد 1400

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی- 10 مرداد 1400

حرکت رو به جلوی محصولات شیمیایی همچنان ادامه دارد.

اختصاصی ویکی‌شیمی: قیمت پایه محصولات شیمیایی امروز (یکشنبه)، با دلار نیمایی میانگین هفتگی 222 هزار و 438 ریال و رشد 101 ریالی (0.05 درصد)، برای عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا تا 17 مرداد ماه 1400 اعلام شد.

پس از یک هفته وقفه در اعلام قیمت‌ پایه محصولات شیمیایی به دلیل تعطیلات سراسری در کشور، امروز قیمت‌های پایه در حالی توسط دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی اعلام شد که روند صعودی هفته‌های گذشته را ادامه داد. قیمت دلار نیمایی اگرچه با شیب کمتر اما همچنان رو به رشد است و همراهی پر قدرت قیمت‌های جهانی نیز مزید بر علت شده است. قیمت نفت به پشتوانه رشد تقاضا و امید به موثر واقع شدن واکسیناسیون جهانی در مهار ویروس کرونا، به خصوص در کشوررهای پیشرفته، در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته افزایشی بود. خوش‌بینی نسبت به وضعیت بازار نفت و مشتقات آن به وضوح در بازار داخلی نیز قابل مشاهده است.

با این حال، هیچ قطعیتی بر پایان دوران کرونا و بازیابی کامل تقاضا وجود ندارد و همین باعث شده تا بسیاری از مهره‌های قدرتمند بازار محتاطانه گام بردارند و آماده توقف این روند مثبت باشند.

مانند دو هفته گذشته، دو ترکیبی که بیشترین افزایش قیمت پایه را داشتند کریستال ملامین و دو اتیل هگزانول بودند که اندکی سرعت رشد خود را افزایش دادند. هر 4 ترکیب نزولی هفته نیز از محصولات آروماتیکی بودند و بنزن با نزدیک به 2 درصد افت در قعر جدول اعلام قیمت قرار داشت.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب