wikishimi.com

رشد بازار بطری‌های کاغذی به پشتوانه پایداری

رشد بازار بطری‌های کاغذی به پشتوانه پایداری

ارزش این بازار در سال 2020 برابر با 25.2 میلیون دلار بوده است و پیش‌بینی می‌شود استفاده از بطری‌های کاغذی تا 10 سال آینده با CAGR ثابت 6 درصد افزایش یابد.

اختصاصی ویکی‌شیمی: بطری‌های کاغذی یکی از جدیدترین گزینه‌های بسته‌بندی پایدار می‌باشد که توجه بسیاری از صاحبان برندها را به خود جلب کرده است. Fact.MR. در این زمینه تحقیقاتی انجام داده است.

ارزش این بازار در سال 2020 برابر با 25.2 میلیون دلار بوده است و پیش‌بینی می‌شود استفاده از بطری‌های کاغذی در مواد غذایی و مکمل‌ها، نوشیدنی‌ها و مشروبات الکلی، محصولات مراقبت شخصی و سایر دسته‌ها تا 10 سال آینده با CAGR ثابت 6 درصد افزایش یابد.

غول‌های بزرگ بازار مانندL’Oreal ،Coca-Cola ،Carlsberg ، PepsiCo و دیگران با تولیدکنندگان برجسته بطری‌های کاغذی همکاری کرده‌اند تا راه‌حل‌های ابتکاری به منظور کاهش مصرف پلاستیک برای تولید بطری در اختیار آن‌ها قرار دهند. چنین همکاری‌های سازنده‌ای منجر به افزایش تولید و عرضه بطری‌های کاغذی شده و تقاضای جهانی را برانگیخته است.

بازار بطری‌های کاغذی را امریکای شمالی به پیش می‌راند و انتظارمی‌رود بیش از 34 درصد از تقاضای بطری کاغذی مربوط به این قاره باشد. آمریکای شمالی به دلیل سهولت در دسترس بودن مواد اولیه، رشد اقتصادی و افزایش سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی، حداکثر تعداد تولیدکننده را در اختیار دارد. همچنین مصرف‌کنندگانی دارد که حاضر به پرداخت هزینه بیشتر برای دستیابی به پایداری هستند.

در سال 2020، تقاضای بطری کاغذی ایالات متحده نسبت به سال گذشته 2.1 درصد رشد کرد که با بدبینی‌های اولیه نسبت به عملکرد بازار در طی همه‌گیری جهانی در تضاد بود. تقاضای کل بطری‌های کاغذی در ایالات متحده در سال 2020 به 10 میلیون واحد رسیده است. پس از آمریکای شمالی، اروپا و منطقه شرق آسیا در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

علیرغم آنکه استقبال خوبی از بطری‌های کاغذی صورت گرفته است اما مدل‌های بسیار متنوع و ارزان بطری‌های پلاستیکی احتمالا برای مدتی مانع از رشد این بازار خواهد شد.

یکی دیگر از مزایای قابل توجه بطری‌های پلاستیکی، طول عمر بیشتر آن‌ها نسبت به بطری‌های کاغذی است. به عنوان مثال، ماندگاری یک بطری کاغذی تقریباً 12 ماه است و پس از آن دوام آن کاهش می‌یابد. کاهش دوام به عنوان دلیل اصلی بی‌میلی مصرف‌کنندگان برای خرید این محصولات شناخته شده است.

- پیش‌بینی می‌شود بازار بطری‌های کاغذی تا سال 2031 تا 1.8 برابر بزرگ‌تر شود.

- بیش از نیمی از سهم بازار جهانی مربوط به بطری‌های بسته‌بندی است و قرار است طی 10 سال آینده 1.7 میلیون دلار سودآوری داشته باشد.

- در بازار بسته‌بندی‌های قابل کمپوست، بطری‌های کمپوست‌پذیر بیشترین سرعت رشد را دارند که به دلیل افزایش استفاده از محصولات پایدار و زیست‌تخریب‌پذیر در سطح جهان طی دهه گذشته است.

- به دلیل بحران کووید-19، تقاضا برای بطری‌های کاغذی در سه ماه دوم و سوم سال 2.6 درصد کاهش یافت.

- تقاضای جهانی در سال 2021 رشد سالانه 5.2 درصدی را تجربه کرد که در مجموع 31.8 میلیون واحد بود.

 

متن کامل این گزارش را در اینجا بخوانید.

با بطری‌های کاغذی بیشتر آشنا شوید.

 

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب