wikishimi.com

ساخت اولین کشتی کانتینربر با سوخت متانول

ساخت اولین کشتی کانتینربر با سوخت متانول

این کشتی از یک فناوری موتور دوگانه استفاده می‌کند که آن را قادر می‌سازد تا از سوخت متانول و یا سوخت معمولی با محتوای گوگرد بسیار کم استفاده کند.

اختصاصی ویکی‌شیمی: شرکت‌های A.P. Moller – Maersk و Hyundai Mipo Dockyards یک قرارداد ساخت کشتی برای اولین کشتی کانتینردار جهان با سوخت متانول عاری از کربن امضا کردند.

کشتی فیدر، که پرچم دانمارک را به اهتزاز در خواهد آورد، از یک فناوری موتور دوگانه استفاده می‌کند که آن را قادر می‌سازد تا از سوخت متانول و یا سوخت معمولی با محتوای گوگرد بسیار کم استفاده کند.

Maersk در 17 فوریه 2021 اعلام کرده بود که قصد سفارش این کشتی را دارد.

هنریت هالبرگ، از مدیران A.P. Moller – Maersk گفت: " ساخت این شناور کانتینربر نشان می‌دهد که امروزه راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری برای حل صحیح چالش تولید گازهای گلخانه‌ای در دسترس است. این اتفاق تجربه ارزشمندی را در زمینه کار با کشتی‌های کانتینربر آینده فراهم خواهد کرد و در عین حال برای بسیاری از مشتریانی که به دنبال کمک برای حذف کربن از زنجیره‌های تأمین خود هستند، یک محصول کاملا عاری از کربن ارائه می‌دهد. "

طول فیدر 172 متر خواهد بود و در شبکه Sealand Europe که یکی از شرکت‌های تابعه Maersk است، در مسیر حمل و نقل بالتیک بین شمال اروپا و خلیج بوتنیا حرکت می‌کند.

پیکربندی پیشرانه متانول کشتی توسط MAN Energy Solutions و Hyundai Engine and Machinery (موتور اصلی) و Himsen (موتور دوم) و با همکاری Hyundai Mipo و Maersk ساخته خواهد شد.

گرا جاکوبسن، یکی دیگر از مدیران A.P. Moller – Maersk گفت: " توسعه این کشتی چالشی بزرگ است، اما ما در کار خود با سازندگان برای رسیدن به این نقطه مسیری طولانی را طی کرده‌ایم. با آنکه در ارائه چنین راه‌حل‌هایی در صنعت خود پیشگام هستیم اما در حال کار با فنآوری‌های کاملاً اثبات شده‌ایم و برای ما روشن است که این طرح ارزش هزینه بیشتر را دارد. "

تا به حال بیش از نیمی از بزرگترین مشتریان Maersk هدف‌های بلندپروازانه علمی و بدون کربن را برای زنجیره‌های تأمین خود تعیین کرده‌اند یا در حال تنظیم آن هستند. همین موضوع نشان از اهمیت این سفارش برای Maersk برای افزایش تعداد مشتریانی که خواهان محصولات خنثی از کربن هستند، دارد.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب