wikishimi.com

اهمیت روانکارها در خودروهای الکتریکی (بخش سوم)

اهمیت روانکارها در خودروهای الکتریکی (بخش سوم)

نوع نیاز وسایل نقلیه الکتریکی به روغن نسبت به وسایل نقلیه معمولی با هم متفاوت است. روان‌کارها در خودروهای الکتریکی باید دوباره فرموله شوند تا در تماس با اجزای الکتریکی کار کنند.

اختصاصی ویکی‌شیمی: پیش‌بینی دقیق آنچه در بازار آینده گریس خودروهای الکتریکی اتفاق خواهد افتاد دشوار است. از یک طرف، خودروهای الکتریکی بیشتر از یک وسیله نقلیه ICE از گریس استفاده می‌کنند زیرا اجزای بیشتری دارند که نیاز به روغن‌کاری دارد. همزمان، تولیدکنندگان در پی استفاده از یاتاقان‌هایی هستند که نیاز به تعویض مداوم روغن و اتلاف وقت در تعمیرگاه‌ها نداشته باشند.

همچنین به دلیل افزایش تقاضا برای باتری‌های لیتیوم یونی، به دلیل تراکم بالای انرژی آنها، گرایشات به سمت استفاده از گریس‌های لیتیومی بیشتر شده است. پیش‌بینی می‌شود تا سال 2030 تعداد وسایل نقلیه سبک به حدود 1.6 میلیارد برسد که 18 درصد آن مربوط به وسایل نقلیه الکتریکی می‌شود. با افزایش تولید EV ها، تقاضا برای لیتیوم هیدروکسید نیز افزایش می‌یابد. با وجود افزایش قابل توجهی حجم تقاضا تا سال 2030، اما این تقاضا همچنان کمتر از 1 درصد از ذخایر لیتیوم سراسر جهان را استفاده خواهد کرد. بنابراین، مشکلی از لحاظ کمبود ذخایر لیتیوم وجود نخواهد داشت، اما به تولیدکنندگان لیتیوم نسبت به سرعت و کارآیی آنها در انجام این فرآیند فشار وارد خواهد شد. روش‌های فعلی تولید هیدروکسید لیتیوم کارآمد نیستند و این یکی از دلایلی است که هزینه تولید گریس لیتیوم تنها ظرف مدت یک سال 13 درصد افزایش یافته است. نگرانی دیگر آن است که حجم تولید لیتیوم قادر به پیش‌برد تقاضا نیست.

هم‌اکنون، تقریباً یک سوم تقاضای روانکار مربوط به وسایل نقلیه سبک می‌شود که بیشتر آن روغن موتور است و این سوال را به وجود می‌آورد که این موضوع چگونه بر رشد مداوم بازار خودروهای الکتریکی تاثیر خواهد گذاشت. در حال حاضر، جهان حدود 39 میلیون تن روغن روانکار در سال مصرف می‌کند که ارزش تخمینی آن تقریبا 146 میلیارد دلار است. تولیدکنندگان روانکار باید با در نظر گرفتن قانون، افکار عمومی و نیازهای مشتری، چگونگی نوسان بازار را در نظر بگیرند. طی دو دهه گذشته، محققان فرمولاسیون روانکار بر روی بهبود بهره‌وری سوخت در موتورهای احتراق داخلی تمرکز کرده‌اند، اما هنوز هم برای کار کردن خودروها به حدود 40 نوع روغن روانکار مختلف نیاز دارند. وسایل نقلیه الکتریکی ممکن است به انواع کمتری مایعات نیاز داشته باشند، اما چالش‌های یافتن راهی برای روغن‌کاری کارآمد موتور الکترونیکی در عین حفاظت همزمان از الکترونیک قدرت در سیستم، باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

مهمترین مطالب