wikishimi.com

اهمیت روانکارها در خودروهای الکتریکی (بخش دوم)

اهمیت روانکارها در خودروهای الکتریکی (بخش دوم)

نوع نیاز وسایل نقلیه الکتریکی به روغن نسبت به وسایل نقلیه معمولی با هم متفاوت است. روان‌کارها در خودروهای الکتریکی باید دوباره فرموله شوند تا در تماس با اجزای الکتریکی کار کنند.

اختصاصی ویکی‌شیمی: خواص حرارتی مانند هدایت حرارتی و گرمای ویژه نیز از دیگر خصوصیات اصلی گریس‌ها در خودروهای الکتریکی هستند. جز اصلی روانکار روغن پایه است. روغن پایه از نفت خام یا به صورت شیمیایی از مواد مصنوعی تهیه می‌شود. ظرفیت حرارتی و هدایت حرارتی روانکار نهایی را ساختار مولکولی آن تعیین می‌کند. روانکارها در خودروهای الکتریکی در معرض ولتاژهای بالایی قرار دارند که آنها را در معرض دمای بالا قرار می‌دهد. باتری‌ها و موتورهای الکترونیکی مقدار زیادی گرما تولید می‌کنند اما برای عملکرد صحیح نیاز به یک محیط خنک دارند و این مدیریت حرارتی را از طریق استفاده از روان‌کارها می‌طلبند.

عملکرد خنک‌سازی هر مایع بر اساس ظرفیت آن در تأمین گرما و رابطه بین دما و گرانروی است. گرمای ویژه نیز یکی از موارد مهم در انتخاب مایعات خنک‌کننده است. آب دارای بالاترین گرمای ویژه نسبت به سایر مواد رایج است، اما نمی‌توان به تنهایی روی موتور/باتری استفاده کرد. بنابراین معمولاً با گلایکول مخلوط می‌شود تا از یخ‌زدگی یا جوش آمدن آن جلوگیری کند. مشخص شد که این مخلوط در حفظ گرما بهتر از روغن پایه نفتی است که در خودروهای معمولی استفاده می‌شود. اطمینان حاصل کنید که روان‌کارهای مورد استفاده در وسایل نقلیه الکتریکی از گرمای ویژه بالایی برخوردار هستند و به عایق‌بندی موتور الکتریکی و حفظ درجه حرارت ثابت کمک می‌کند. تاکنون، "نانوسیالات" که روانکارهایی با مواد افزودنی نانوذره هستند، نوید خنک‌کنندگی حرارتی در EV را داده‌اند. به طور خاص، نانوذرات اکسید فلز که با سیال پایه و سایر نانوذرات مانند نانولوله‌های سیلیس و کربن مخلوط می‌شوند، ضمن ایجاد خواص مدیریت حرارتی مطلوب، مقاومت در برابر سایش را بهبود می‌بخشند.

روش آزمون استاندارد برای طول عمر گریس در بلبرینگها در دمای بالا (ASTM D3336-20b)، توانایی یک گریس برای روغن‌کاری مناسب یاتاقان توپی تحت بارهای سبک در سرعت‌های بالا و دمای بالا مدت‌طولانی، را ارزیابی می‌کند. یاتاقان توپی SAE شماره 204 روغن‌کاری شده با گریس با 10 هزار دور در دقیقه (RPM) تحت بار سبک در دمای مشخص بالا چرخانده می‌شود. این آزمون تا یک زمان مشخص یا تا زمانی که شکست رخ دهد به طور مداوم انجام می‌شود. این تست به محققان اجازه می‌دهد تا آزمایش کنند که آیا برخی از گریس‌ها در شرایط دما بالا که ممکن است در خودروهای الکتریکی رخ دهد، سیستم را به طور موثر روغن‌کاری می‌کنند یا نه.

اجزای موجود در موتور الکتریکی، مانند سیم‌پیچ‌ها، برای ایمنی در طول عمر خودرو باید از خوردگی مس محافظت شوند. گریس‌های روانکار می‌توانند با جلوگیری از ورود آلودگی‌ها به سطح تماس، به عنوان ماده مقاوم در برابر خوردگی عمل کنند. روش‌های آزمون استاندارد برای تعیین خصوصیات خوردگی در شرایط مرطوب پویا (ASTM D6138) توانایی گریسها را برای جلوگیری از خوردگی و زنگ‌زدگی هنگام قرار گرفتن در معرض آب ارزیابی می‌کند. در این آزمون، یاتاقان‌های نو، تمیز و روغن‌کاری شده در آب، آب مقطر، آب دریا مصنوعی یا محلول کلرید سدیم غوطه‌ور می‌شوند، سپس بدون بار اعمال شده با سرعت 83 دور در دقیقه چرخانده می‌شوند.

مهمترین مطالب