wikishimi.com

تولید اولین بطری PET با استفاده از فرآیند بازیافت آنزیمی

تولید اولین بطری PET با استفاده از فرآیند بازیافت آنزیمی

این اتفاق نتیجه 10 سال تحقیق و تلاش کاربیوس برای ایجاد یک فرآیند جدید آنزیمی است که به طور طبیعی در کمپوست وجود دارد و غشاهای برگ گیاهان مرده را از بین می‌برد.

اختصاصی ویکی‌شیمی: کنسرسیوم Carbios ، L'Oréal ، Nestlé Waters ، PepsiCo و Suntory Beverage & Food Europe از تولید موفقیت‌آمیز اولین بطری‌های پلاستیکی PET گرید غذایی در جهان با استفاده از پلاستیک بدست آمده از فرآیند بازیافت آنزیمی، خبر داد.

هر کدام از شرکت‌های عضو کنسرسیوم بطری‌های نمونه‌ای را بر اساس فناوری بازیافت آنزیمیPET  شرکت Carbios برای برخی از محصولات برجسته خود از جمله: Biotherm ، Perrier ، Pepsi Max و Orangina تولید کرده‌اند.

این اتفاق نتیجه 10 سال تحقیق و تلاش Carbios برای ایجاد یک فرآیند جدید و سوپرشارژ کردن آنزیمی است که به طور طبیعی در کمپوست وجود دارد و غشاهای برگ گیاهان مرده را از بین می‌برد.

Carbios با استفاده از تطبیق آنزیم توانسته این فناوری را طوری تنظیم و بهینه کند که بتواند هر نوع پلاستیك PET را (بدون در نظر گرفتن رنگ و پیچیدگی) به عناصر سازنده آن تجزیه و به پلاستیک بکر جدید با کیفیت بالا تبدیل کند. با استفاده از فرآیند اختراع شده توسط کاربیوس، پلاستیک‌های PET که قرار بود دور ریخته و یا سوزانده شوند، اکنون می‌توانند به سیستم مدور بازیافت مداوم بازگردند. این فرآیند، 97 درصد از پلاستیک را تنها در 16 ساعت تجزیه می‌کند و 10 هزار بار کارآمدتر از هر آزمایش بازیافت بیولوژیکی پلاستیک دیگری است.

این برندها در تلاشند تا این نوآوری را تا اندازه تامین تقاضای جهان برای راه‌حل‌های بسته‌بندی پایدار گسترش دهند.

Carbios قصد دارد یک واحد آزمایشی را تا سپتامبر 2021 راه‌اندازی کند و سپس ساخت یک تاسیسات صنعتی با ظرفیت 40 هزار تن تا سال 2025 را آغاز کند.

بازیافت آنزیمی بر مسئله تخریب در بازیافت معمولی غلبه می‌کند و می‌تواند بر روی هر نوع پلاستیک PET استفاده شود. این فرآیند می‌تواند میزان انتشار کربن را در مقایسه با روش‌هایی که ترکیبی از دفن یا سوزاندن زباله هستند تا 30 درصد کاهش دهد.

تولید این بطری‌های متنوع گرید غذایی نقطه عطف مهمی در اعتبارسنجی فناوری Carbios توسط کنسرسیوم خواهد بود.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب