wikishimi.com

در فصل گرما، روغن موتور سنگین یا سبک؟

در فصل گرما، روغن موتور سنگین یا سبک؟

روانکارها در هوای گرم رقیق‌تر می‌شوند و طبیعی است که برای محافظت از موتور خودرو از روغن‌های سنگین‌تر استفاده شود. این موضوع در برخی موارد درست است اما نه به آن دلایلی که فکر می‌کنید.

اختصاصی ویکی‌شیمی: تابستان است و اگر شما هم دنباله‌‍روی قدیمی‌های خود باشید احتمالاً به دنبال روغن سنگین‌تر برای محافظت از ماشین، کامیون، ATV، UTV یا هر وسیله نقلیه دیگری هستید که به روانکار چهار زمانه احتیاج دارد.

به طور طبیعی روانکارها در هوای گرم رقیق‌تر می‌شوند و منطقی به نظر می‌رسد که برای محافظت از موتور خودرو در فصل گرما از روغن‌های سنگین‌تر نسبت به روغن‌هایی که در هوای خنک مصرف می‌شود، استفاده گردد. این موضوع در برخی موارد درست است اما نه به آن دلایلی که فکر می‌کنید.

از گذشته تاکنون، مجوزهای صرفه‌جویی مصرف سوخت EPA باعث ایجاد انگیزه در تولیدکنندگان خودرو و دانشمندان حوزه فرمولاسیون روغن برای تولید روغن موتور با گرانروی کمتر شده است. روان‌کارهای موتورهای جدید برای محافظت از موتور خودرو در محدوده گسترده‌تر دمایی و اغلب با ویسکوزیته پایین‌تر، طراحی شده‌اند. یکی از عوامل اصلی افزایش مصرف سوخت استفاده از روغن‌های سنگین است. تولیدکنندگان آموخته‌اند که استفاده از روغن‌های سبک‌تر علاوه بر مصرف سوخت کمتر، از موتور خودرو نیز محافظت می‌کند. هوندا با استفاده از روغن 0W-20 روی این موضوع سرمایه‌گذاری و اخیراً برای روغن 0W-16 خود گواهینامه API دریافت کرده است. بنابراین، تولیدکنندگان خودرو تمام تلاش خود را می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که روانکار توصیه شده از درجه گرانروی مناسبی برخوردار است تا هم بهینه‌سازی مصرف سوخت و هم محافظت از موتور را فراهم کند. در واقع برای محافظت از موتور هنگام گرم شدن نیازی به استفاده از روغنی با گریدی غیر از گرید ویسکوزیته توصیه شده نیست.

رقت سوخت

روی آوردن به روغن سنگین‌تر، در موردATV ، UTV و سایر وسایل نقلیه آفرود (ORV) هنوز مهم است. یکی از دلایل اصلی رقت سوخت است که روغن موتور را رقیق می‌کند. رقت سوخت معمول در اتومبیل‌های سواری زیر 1 درصد است. رقت سوخت در وسایل نقلیه تفریحی می‌تواند تا 7 درصد باشد که 3 تا 5 درصد کاملاً رایج است. استفاده از روانکار توصیه شده سازنده به شما اطمینان می‌دهد که در مقابل رقت زیاد سوخت از موتور محافظت می‌شود. ORVها و بسیاری از موتورسیکلت‌ها نیز با دورهای بالاتر (8000 یا بیشتر) کار کرده و از یک مخزن مشترک برای موتور و سیستم انتقال قدرت استفاده می‌کنند که می‌تواند روغن را تحت گرما و نیروی برشی بسیار بیشتری قرار دهد، همه اینها به روغن با وزن بیشتر احتیاج دارند. همچنین،ORV ها برای طی کردن مسافت‌های طولانی ساخته نشده‌اند، بلکه اغلب برای کار یا بازی طراحی‌ شده‌اند و اغلب به صورت مقطعی و متناوب از آن‌ها استفاده می‌شود که نیاز به مقاومت بیشتر روغن در برابر رطوبت، رقت سوخت و سایر آلودگی‌ها دارد.

اگرچه گرما می‌تواند تهدیدی جدی برای موتورهای احتراق داخلی باشد، اما اتومبیل‌های مدرن طوری ساخته شده‌اند که بدون در نظر گرفتن دمای محیط، بهینه و با روغن رقیق کار کنند.

با این حال و علیرغم تفاوت عمده ORV ها با خودروهای معمولی، اما آن‌ها نیز معمولا می‌توانند با روغن موتورهای چهارفصل کنار بیایند. اخیراً، تولیدکنندگان ATV تأکید بیشتری بر روان‌کارهای ویژه‌ای دارند که برای استفاده در تابستان یا هوای گرم طراحی شده‌اند. اگر ATV یا ORV خود را برای انجام کارهایی مانند بکسل کردن، مسابقه دادن یا استفاده در آب و هوای گرم خریداری کرده‌اید، استفاده از این روان‌کارهای خاص به شما اطمینان می‌دهد که تمام تلاش خود را برای محافظت از سرمایه خود انجام می‌دهید.

ویرا صنعت دقیق پارس

پیکنیک برند

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب