wikishimi.com

تاسیس بزرگترین واحد بازیافت و نوسازی پلاستیک جهان

تاسیس بزرگترین واحد بازیافت و نوسازی پلاستیک جهان

پیش‌بینی می‌شود کل سرمایه لازم برای ساخت این مجموعه در زمینی به مساحت 5.3 میلیون فوت مربع بیش از 680 میلیون دلار باشد.

اختصاصی ویکی‌شیمی: شرکت برایت‌مارک (Brightmark) که خود را بزرگترین "ارائه‌دهنده راه‌حل برای مشکل زباله و پسماند" می‌نامد، اعلام کرد که قصد دارد "بزرگترین مرکز بازیافت و نوسازی پیشرفته پلاستیک" را در جورجیای ایالات متحده راه‌اندازی کند.

پیش‌بینی می‌شود کل سرمایه لازم برای ساخت این مجموعه در زمینی به مساحت 5.3 میلیون فوت مربع بیش از 680 میلیون دلار باشد.

این شرکت سانفرانسیسکویی گفت که از یک فرآیند اختصاصی نوسازی پلاستیک استفاده می‌کند که تمام زباله‌های پلاستیکی را که به پایان عمر مفید خود رسیده‌اند، به طور پایدار بازیافت می‌کند. قابل ذکر است که این زباله‌ها می‌توانند شامل موارد ساخته شده از پلاستیک‌های نوع 3 تا 7 باشند که بازیافت آنها با روش‌های معمول دشوار است. محصولاتی مانند فیلم پلاستیکی، بسته‌بندی انعطاف‌پذیر، استایروفوم، لیوان‌های پلاستیکی نوشیدنی، صندلی‌های ماشین و اسباب‌بازی‌های کودکان، همگی مدنظر کارخانه بازیافت برایت‌مارک هستند.

این شرکت اعلام کرد زباله‌های پلاستیکی را مستقیماً به محصولات مفید از جمله سوخت‌های تجدیدپذیر و وکس تبدیل می‌کند و همچنین قادر به ایجاد بلوک‌های اولیه برای پلاستیک‌های جدید و ایجاد یک اقتصاد چرخشی در صنعت پلاستیک است.

برایان كمپ، فرماندار جورجیا، گفت: "محیط كسب مشاغل و حمایت از نوآوری در بخش خصوصی در جورجیا، آماده حرکت به سمت آیندهای پایدارتر - نه تنها در جورجیا بلكه در سراسر جهان - است. در نظر گرفتن پتانسیل این پروژه بسیار هیجان‌انگیز است و من از برایت‌مارک برای سرمایه‌گذاری در جورجیا سپاسگزارم."

پس از اتمام، تاسیسات نوسازی پلاستیک برایت‌مارک هر ساله 400 هزار تن زباله پلاستیکی را از محل دفن زباله و زباله‌سوزها منحرف کرده و به 64 میلیون گالن سوخت دیزل کم گوگرد و مخلوط نفتا و 20 میلیون گالن وکس تبدیل می‌کند.

برایت‌مارک ادعا می‌کند که فرآیند انحصاری آن 93 درصد زباله موجود در جریان را به محصولات جدید تبدیل می‌کند.

اولین مرکز نوسازی پلاستیک برایت‌مارک، واقع در ایندیا قرار است امسال به طور کامل به بهره‌برداری برسد. این واحد به منظور هدایت 100 هزار تن زباله پلاستیکی در هر سال طراحی شده است.

با تاسیس این واحد، بیش از 100 موقعیت شغلی مهندسی، تعمیر و نگهداری و عملیاتی ایجاد خواهد شد.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب