wikishimi.com

قیمت‌های جهانی محصولات شیمیایی- 28 می 2021

قیمت‌های جهانی محصولات شیمیایی- 28 می 2021

جو منفی بازار علیه قیمت‌ها

اختصاصی ویکی‌شیمی: بازار محصولات شیمیایی در سطح جهان در هفته منتهی به 28 مه در اکثر گروه‌ها با افت بها همراه شد. این ریزش نرخ در حالی در میان محصولات شیمیایی رخ داد که نرخ نفت به عنوان مهمترین فاکتور تعیین کننده با رشد بها همراه بوده و مجدد در پشت سد 70دلاری قرار گرفته است. آنچه از افت قیمت‌‌های این هفته استنباط می‌شود، دلیلی فرای فاکتورهای اصلی است که آن را می‌توان به جو منفی بازار و یا فشار بازار شرق آسیا بر تعدیل قیمت‌ها نسبت داد.
از چند هفته گذشته گروه‌های شیمیایی رشد بهای سنگینی را تجربه کردند که بازار بالاخره از هفته اخیر به این خیزش قیمت‌ها واکنش نشان داد و خود را برای افت نرخ آماده کرد. به هرحال با تلاش بازار چین، بازار از نطم موجود خود خارج شد و در مسیر کاهشی قرار گرفت.
همین جو منفی میان تولید کنندگان و خریدارن هم فاصله انداخته و تقاضا را تحت شعاع خود قرار داده است. البته تحلیلگری نیست که آینده روشن و با رشد قیمت را در سال جاری پیش روی محصولات پتروشیمی نبیند، اما در این هفته که خبری از این آینده روشن نبود.
به هر حال در میان انبوه کاهشی‌های هفته بنزن و استایرن منومر با بیش از 7 درصد کاهش، بیشترین افت نرخ را داشتند.
همچنین با وجود این جو منفی شاهد رشد 3 ترکیب جذاب هم بودیم که بوتادین در این بین با رشد بین 4 تا 8 درصدی صدر نشین شد . به علاوه متانول و منو اتیلن گلایکل هم دو ترکیب افزایش این هفته بودند.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب