wikishimi.com

تاسیس واحد جدید هیدروژن سبز در استرالیا

تاسیس واحد جدید هیدروژن سبز در استرالیا

وفور انرژی خورشیدی در استرالیا باعث شده تا یکی از بهترین مناطق جغرافیایی برای بهره‌برداری ترکیبی از فن‌آوری فتوولتائیک متمرکز با میکروالکترولیزر اختصاصی باشد و امکان تولید هیدروژن سبز با هزینه‌های قابل مقایسه با هیدروژن خاکستری و قهوه‌ای را می‌دهد.

اختصاصی ویکی‌شیمی: شرکت Ampol Limited، Caltex Australia سابق، با همکاری شرکت Fusion Fuel Green PLC، یک شرکت فناوری هیدروژن سبز، برای ساخت کارخانه تولید هیدروژن سبز در سایت پالایشگاه روغن Lytton در کوئینزلند، استرالیا، توافق‌نامه (HoA) امضا کرده است.

این پروژه شامل نصب یک کارخانه آزمایشی برای تولید هیدروژن سبز، با استفاده از فن‌آوری اختصاصی Fusion Fuel’s HEVO-SOLAR، در سایت پالایشگاه Ampol’s Lytton در بریزبن است. پیش‌بینی می‌شود این نیروگاه طی 12 ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

HoA همچنین چارچوبی را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند تا در یک همکاری مشترک 50-50 برای پیگیری سایر فرصت‌های تولید هیدروژن سبز در منطقه شرکت کنند.

جفری شوارتز، رئیس Fusion Fuel گفت: " این اتفاق گامی مهم برای تبدیل Fusion Fuel به یک مهره جهانی در اکوسیستم هیدروژن است. ما استرالیا را به عنوان بازار اصلی خود انتخاب کردیم، زیرا استراتژی ملی هیدروژن این کشور می‌خواهد استرالیا را به تولیدکننده اصلی هیدروژن سبز تبدیل کند. وفور انرژی خورشیدی در استرالیا باعث شده تا یکی از بهترین مناطق جغرافیایی برای راه‌حل HEVO-SOLAR باشد که ترکیبی از فن‌آوری فتوولتائیک متمرکز با میکروالکترولیزر اختصاصی ماست و به ما امکان تولید هیدروژن سبز با هزینه‌های قابل مقایسه با هیدروژن خاکستری و قهوه‌ای را می‌دهد. مسافت‌های زیادی که معمولا استرالیایی‌ها طی می‌کنند، می‌تواند برای وسایل نقلیه الکتریکی باتری‌دار - با توجه به محدودیت برد آنها و زمان طولانی شارژ مجدد - چالش‌برانگیز باشد. هیدروژن سبز با برد و زمان سوخت‌گیری قابل مقایسه با وسایل نقلیه بنزینی یا دیزلی، هر دو مشکل را حل می‌کند. استرالیا واردکننده مقادیر قابل توجهی بنزین، گازوئیل و سوخت جت است، بنابراین توانایی ما در تولید سوخت‌های سبز در داخل کشور باید از نظر اقتصادی و همچنین سازگار با آب و هوا مناسب باشد. به عنوان بزرگترین و شناخته‌شده‌ترین توزیع‌کننده سوخت استرالیا در سطح عمده‌فروشی و خرده فروشی، Ampol Limited شریک ایده‌آل ماست. "

برنت مریک، مدیر عامل اجرایی Ampol گفت: " از همکاری در زمینه Future Energy وDecarbonisation Strategy با Fusion Fuel هیجان‌زده هستیم. سایت لیتون با در اختیار داشتن زمین موجود، دانش و مهارت‌های موجود در پالایشگاه، مکان مناسبی را برای دسترسی به کانال‌های توزیع و توانایی اتصال به تاسیسات اصلی ارائه می‌دهد. "

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب