wikishimi.com

فضای افت دلار نیمایی به کف رسیده

فضای افت دلار نیمایی به کف رسیده

معاملات امروز محصولات شیمیایی در حالی در بورس کالا صورت خواهد گرفت که رشد روزانه دلار نیمایی در برخی از روزهای این هفته، جا برای افت بیشتر میانگین هفتگی دلار در هفته آتی نگذاشته است.

اختصاصی ویکی‌شیمی: مسیر دلار که اهمیت بسیاری در ثبت تقاضای معاملات در بورس کالا دارد در نرخ آزاد خود این هفته شرایط متعادل‌تری را دنبال کرد و افت و خیز آن به حد قابل توجهی نبود اما به هرحال اهالی بازار به خوبی از این موضوع آگاهند که نرخ دلار با احتمال توافق صورت گرفته در مذاکرات وین می‌تواند مجدد در فاز کاهشی قرار بگیرد. هرچند که دلار همچنان روند مثبتی را در پایان هفته پنجم اردیبهشت ماه ثبت کرد، اما تزلزل و البته آمادگی وتمایل برای قرارگیری در فاز کاهشی ازآن مشهود است. فضای انتخاباتی هم بر تقویت این تمایل کاهشی افزوده است، زیرا که بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که دولت علاقه مند است که طبق قول خود دلار را بهای 20 هزارتومانی و حتی کمتر به دولت آتی واگذار کند. از طرفی باید اشاره نمود که هر کاهشی برای نرخ دلار تا زمانی که بخشی از پول های بلوکه شده بازنگرند و یا بخشی از تحریم ها رفع نگردند و در کنار این موارد میزان فروش نفت ما به سطح بالایی نرسد، کاملا روانی است و با کسری بودجه دولت همخوانی ندارد.

تمام گفته ‌های بالا ذکر شد تا از طرفی با تردیدی که اهالی بازار از توقف روند افت نرخ قیمت‌های پایه هفته آتی با توجه فضای کاهشی محدود دلار نیمایی دارند، رشد تقاضا در معاملات روز جاری و دامنه بیشتر رقابت ترکیبات جذاب محتمل است و از بعد دیگر با برآوردی که در کوتاه مدت از تغییر مسیر دلار دیده می‌شود، می‌تواند منجر به عدم ثبت تقاضای حداکثری و خرید محتاطانه تر در بین معامله گران ‌شود.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب