wikishimi.com

رزومه خود را طوری بنویسید که بتوانید در خانه کار کنید

رزومه خود را طوری بنویسید که بتوانید در خانه کار کنید

جهان پس از کرونا با تعداد زیادی کارمند روبروست که باید به دفاتر کار خود بازگردند. اگر جز آن دسته از کارمندانی هستید که قادر و مایل به کار در خانه می‌باشید، این مقاله را بخوانید.

اختصاصی ویکی‌شیمی: مطالعه اخیر مرکز تحقیقات پیو نشان داده است، بیش از نیمی از افرادی که می‌توانند بیشتر یا همه کارشان را از خانه انجام دهند، حتی پس از بازگشت به شرایط عادی پیش از کرونا ترجیح می‌دهند تمام‌وقت یا بیشتر اوقات این کار را انجام دهند.

تصمیم شرکت‌ها در این زمینه بسیار متفاوت است، برخی اجازه می‌دهند و حتی تشویق می‌کنند اما برخی دیگر حتی در اوج کرونا هم به کارمندان خود اجازه نمی‌دهند در خانه کار کنند. چنین برخوردی باعث ایجاد گروهی از کارمندان می‌شود که مایل و قادر به کار در خانه هستند اما سازمانی که در آن کار می‌کنند از آن‌ها حمایت نمی‌کند.

کسانی که به همین دلیل (یا هر دلیل دیگری) به دنبال ایجاد تغییری هستند و می‌خواهند بیشتر یا تمام وقت خود را از راه دور کار کنند، احتمالاً باید چند تغییر در رزومه خود ایجاد کنند. در اینجا به لیستی از سازگاری‌های بالقوه‌ای که می‌خواهید انجام دهید اشاره شده است:

- اگر در بالای رزومه خود یک نمای کلی، خلاصه یا درباره خود دارید، روراست باشید و در مورد تجربه کار از راه دور و یا تمایل به انجام آن از ابتدا صحبت کنید.

- مشخصا به موفقیت‌هایی که تنها در هنگام دورکاری می‌توانید کسب کنید، اشاره کنید. از مهمترین این موارد می‌توان به ارتباط، همکاری و مدیریت زمان / کار اشاره کرد.

- کلمه " دورکار"، " کار در خانه " یا هر کلمه مشابه دیگری را جلوی آن دسته از شغل‌هایی که قبلا به صورت تمام یا پاره وقت انجام می‌دادید، بنویسید.

- از تجربیات یا آشنایی‌تان با ابزارهایی که مخصوص کار کردن در خانه هستند مانند ویدیو کنفرانس، پیام‌رسانی فوری، اشتراک فایل یا نرم‌افزار دفتر مجازی بگویید.

- اگر در خانه دفتر کار مناسبی دارید آن را توصیف کنید. یکی از چالش‌هایی که افرادی که در خانه کار می‌کنند با آن روبرو هستند و باعث نگرانی شرکت‌ها می‌شود، مساله عدم تمرکز به دلیل حضور دیگران، کودکان، حیوانات خانگی و غیره است که داشتن دفتر کار می‌تواند تا حدی آن را حل کند. حتی ذکر این نکته که این دفتر کار یک محیط کاملا مجزاست یا دارای یک سیستم کامپیوتر یا هر امکانات تخصصی دیگری است می‌تواند یک مزیت باشد.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب