wikishimi.com

بخش خصوصی می‌تواند برای اقتصاد ریل‌گذاری انجام دهد

بخش خصوصی می‌تواند برای اقتصاد ریل‌گذاری انجام دهد

دبیرکل خانه صنعت،معدن و تجارت استان تهران با ارائه آمارهایی از میزان تولید، واردات و صادرات در بخش‌های مختلف صنعت پلیمر، خاطر نشان کرد که چه فرصت‌هایی در اختیار فعالان این بخش وجود دارد.

ویکی‌شیمی: مهندس علیرضا میربلوک، دبیرکل خانه صنعت،معدن و تجارت استان تهران در بررسی فرصت‌های اقتصادی در بخش خدمات وابسته به صنایع پلاستیک گفت: بخش خصوصی می‌تواند به بهترین نحو برای اقتصاد ریل‌گذاری انجام دهد.

 

حوزه ماشین‌سازی
وی در حوزه ماشین‌سازی گفت: در این حوزه چالش‌هایی از جمله عدم تناسب مهارت های نیروی انسانی با نیاز صنعت، سطوح پایین توان فناورانه و نوآورانه بنگاه های صنعت ماشین سازی، ضعف های مربوط به تامین مالی و نقدینگی مورد نیاز بنگاه های صنعت و... است. ما حداقل ۲۰۰ ربات در سال نیاز داخلی داریم و سالانه حداقل ۱۰۰ میلیون دلار نیاز به قالب‌ها در کشور وجود دارد.

 

حوزه حمل‌ونقل

میربلوک سپس در مورد حوزه حمل و نقل توضیح داد: سرانه حمل و نقل هر کیلوگرم پلاستیک خام در کشور حداقل هزار کیلومتر است و سرانه حمل و نقل هرکیلوگرم محصول تا بازار مصرف حداقل ۵۰۰ کیلومتر را طی می‌کند.

 

حوزه تعمیر و نگهداری

وی بخش تعمیر و نگهداری حوزه صنعت پلاستیک را نیز یکی از بهترین زمینه‌ها جهت سرمایه‌گذاری دانست چرا که به دلیل ارزش پایین ریالی بازسازی و احیای ماشین آلات قدیمی ، رونق زیادی پیدا کرده است.

 

حوزه آموزش

او سپس سرانه آموزش را در این صنعت بسیار پایین دانست و تاکید کرد: حداقل زمان آموزش مورد نیاز برای کارکنان ۵۰ و حداکثر ۱۲۰ ساعت در سال است. از سوی دیگر، دولت در تبصره ۲ ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده، می‌تواند هزینه‌های آموزش را تا حد خوبی پوشش بدهد.

 

حوزه آزمایشگاهی

این فعال حوزه آموزش صنعت پلیمر با تاکید بر حوزه آزمایشگاهی گفت: بخش خدمات آزمایشگاهی یکی از مهمترین و سرنوشت‌سازترین بخش‌های این صنعت است. وقتی مدیر یک شرکت تولیدی، کیفیت محصولات خود را کنترل نکند چه کسی می‌خواهد این کار را انجام دهد؟ حتما باید توجه ویژه‌ای در این بخش وجود داشته باشد. وقتی متناسب با استاندارد قیمتی یک کالا را فروش می‌کنیم، باید به تناوب تست کیفیت بگیریم. ما احتیاج داریم به یکسری افراد ناظر بیرونی که کارهای ما را تست نمایند.

میربلوک در پایان تاکید کرد: ارائه دهندگان خدمات در این صنعت نقش برجسته‌ای دارند. می‌بایست درآمد بین همه عادلانه تقسیم شود.

میربلوک در پایان تاکید کرد: ارائه دهندگان خدمات در این صنعت نقش برجسته‌ای دارند. می‌بایست درآمد بین همه عادلانه تقسیم شود.

 

با ما در پوشش این همایش همراه باشید...

 

پیکنیک برند

ویرا بسپار

مهمترین مطالب