wikishimi.com

نکات نگهداری از روانکار

نکات نگهداری از روانکار

ذخیره‌سازی مناسب، تضمین‌‍‌کننده کیفیت روانکار است و می‌تواند از اتلاف آن جلوگیری ‌کند. استفاده از روش‌های کارآمد ذخیره‌سازی روانکار به افزایش بازده عملیاتی شما کمک می‌کند.

اختصاصی ویکی‌شیمی: در دنیای روانکارها، نگرانی‌ در مورد هزینه‌های نگهداری مواد در انبارها یک چالش جهانی محسوب می‌شود که بسیاری از شرکت‌‌ها را به دردسر انداخته است.

محافظت از ذخایر مواد امری بسیار مهم می‌باشد. ذخیره مناسب، تضمین‌‍‌کننده کیفیت روانکار است و از اتلاف آن جلوگیری می‌کند. استفاده از روش‌های کارآمد ذخیره‌سازی روانکار به افزایش بازده عملیاتی شما کمک می‌کند.

 

ذخیره‌سازی خشک و خنک مایعات

اگرچه نگهداری روانکار در شرایط کنترل شده بهترین گزینه می‌باشد، اما نگه داشتن ظروف ذخیره‌سازی مایعات در فضای داخلی و به دور از عوامل بیرونی، گزینه بعدی است. نور مستقیم خورشید می‌تواند مایعات را تا بیش از 150 درجه فارنهایت گرم کند و باعث اکسیداسیون زودرس شود که ممکن است منجر به وارنیش و نامحلول شدن مواد افزودنی گردد. همچنین، نوسانات دما می‌تواند باعث انبساط و انقباض ظروف شود و راه‌هایی برای نفوذ رطوبت باز کند. آب می‌تواند برای روانکار بسیار مضر باشد.

 

ثبات یخ‌زدگی/ ذوب شدن

تحویل محموله‌ها در هوای سرد ممکن است بر نحوه استفاده از سیالات تاثیر بگذارد. تامین‌کننده از یخ‌زدگی یا مایع بودن سیال آگاه است. هر نوع مایعات یخ‌زده باید قبل از استفاده کاملاً ذوب شود زیرا برخی از اجزا در دماهای متفاوت نسبت به بقیه ذوب می‌شوند.

 

برچسب‌گذاری مناسب

آسیب در حمل و نقل، نشت یا پاشش سیال و موارد دیگر می‌تواند به برچسب روی ظروف صدمه وارد کند و یک "مایع ناشناخته" به جا بگذارد. از برچسب روی هر ظرف روانکاری که وارد تاسیسات می‌شود محافظت کنید تا ناچار به دور ریختن موادی که نامشان را نمی‌دانید، نشوید.

 

توزیع کامل

داشتن تاسیسات و ظرف مناسب کمک می‌کند تا بیشترین میزان سیال ممکن را از ظرف خارج کنید. مواردی مانند سیستم‌های رکینگ که درام‌ها را در زاویه یا انتهای مخروطی بر روی مخازن بزرگ‌تر قرار می‌دهند تا مایع کاملا تخلیه شود، دو نمونه از توزیع کارآمد مایعات هستند.

همیشه طول خطوط انتقال را به حداقل برسانید تا میزان زباله و آلودگی بالقوه مایع در خطوط را محدود کنید.

 

چرخش سهام

روانکارها عمر قفسه‌ای محدودی دارند و برای عملکرد مطلوب باید در اسرع وقت استفاده شوند. روغن‌ها و گریس‌های مستقیم بیشترین ماندگاری را خواهند داشت، با این حال حداکثر تا 3 سال بعد از تاریخ تولید باقی می‌ماند. عمر پاک‌کننده‌ها و مایعات سازنده فلزات قابل رقیق شدن در آب بسیار کمتر است (معمولاً 1 سال). بنابراین، همیشه به تاریخ انقضای سیالاتی که نگهداری می‌کنید، دقت کنید.

ویرا صنعت دقیق پارس

پیکنیک برند

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب