چهره بازار محصولات شیمیایی سبز است.

قیمت‌های جهانی محصولات شیمیایی- 14 می 2021

قیمت‌های جهانی محصولات شیمیایی- 14 می 2021

ثبت قیمت‌های بی سابقه در هفته که گذشت.

اختصاصی ویکی‌شیمی: محصولات شیمیایی در هفته منتهی به 14 مه در تمامی گروه‌ها به غیر از دو ترکیب با رشد بها همراه شدند. در هفته‌ای که بازار نفت خام به عنوان موثرترین فاکتور تعیین کننده نرخ‌های پایه از رشد محسوسی برخوردار نشد، شاهد بودیم که قیمت‌های جهانی شیمیایی‌ها تحت تاثیر افزایش تقاضا قرار گرفت و در کنار اهرم‌های موثر دیگر با افزایش قیمت همراه شدند.

این مسیر می‌تواند با پایان یافتن ماه مبارک رمضان و خروج از محدودیت در جنوب شرقی‌ آسیا در هفته‌های آتی ادامه یابد. البته باید توجه داشت که قیمت‌های فعلی بالاترین ارقام ثبت شده در سال‌های اخیر هستند و باید عدم پذیرش خریداران برای دادوستد با نرخ‌های فعلی را هم در نظر گرفت که می‌تواند به تعدیل بهای جهانی محصولات شیمیایی کمک کند.

به هرحال در هفته‌ای که به پایان رسید در میان افزایشی‌ها شاهد رشد بیش از 8 درصدی استایرن منومر بودیم که توانست خود را با 100 دلار افزایش بها، به رقم بی سابقه بالای هزار و 300 دلاری برساند که یک رکورد برای این ترکیب جذاب محسوب می‌شود که توانست در این هفته رشد 30 تا 60 پلی استایرن را هم یدک بکشد.

پس از استایرن؛ بنزن، MEG و متانول در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

اما همانطور که در بالا ذکر شد، تنها دو ترکیب این هفته با افت نرخ محدود زیر 1 درصدی همراه بودند. پارازایلین و اسید ترفتالیک دو ترکیبی بودند که در پایان هفته منتهی به 14 آوریل در میان رشد بهای مابقی گروه‌های شیمیایی، با کاهش قیمت هفته را به پایان بردند.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب