wikishimi.com

چگونه گریس مناسب خود را انتخاب کنیم؟

چگونه گریس مناسب خود را انتخاب کنیم؟

یک تولیدکننده تجهیزات، گریس مناسب دستگاه خود را مشخص می‌کند، اما دانستن اینکه چرا این نوع خاص گریس مشخص شده مهم است و می‌تواند به شناسایی وضعیت نادرست استفاده از آن کمک کند.

اختصاصی ویکی‌‌شیمی: تولید دقیق، نتیجه خوب کارکردن ماشین‌آلات دقیق است و گریس نقشی اساسی در کارکرد ماشین‌آلات با حداکثر بازده دارد. با این حال، معمولا شناخت درستی از گریس وجود ندارد و به درستی از آن استفاده نمی‌شود.

گریس ماده‌ای جامد تا نیمه‌مایع است که از ترکیب ماده غلیظ‌کننده (Thickener) با روان‌کار مایع تشکیل شده است. گریس معمولا با ماده تیکنر آن مشخص می‌شود، گریس‌های صابون غلیظ شامل لیتیوم، لیتیوم‌کمپلکس، آلومینیوم‌کمپلکس، کلسیم، کلسیم‌کمپلکس، سولفونات کلسیم، سدیم و باریم و گریس‌های غیرصابونی شامل آلی-رس، پلی‌اوریا و سیلیس هستند. غلیظ‌کننده‌ها 3-30 درصد از ترکیب گریس را تشکیل می‌دهند. افزودنی‌های گریس می‌تواند شامل جامداتی مانند دی‌سولفیدمولیبدن، گرافیت، گچ، کربن سیاه، سیلیس، میکا، دی‌اکسیدتیتانیوم، تفلون و یا بازدارنده‌های خوردگی، کفگیرها، کاهنده‌های سایش، اصلاح‌کننده‌های اصطکاک و مواد افزودنی حامل بار باشد. ترکیباتی مانند جمع‌کننده‌ها، اصلاح‌کننده‌های ساختاری، بهبوددهنده‌های VI و سایر پلیمرهای مایع نیز به ندرت استفاده می‌شود. مواد افزودنی 0-15 درصد ترکیب گریس را تشکیل می‌دهند.

روغن‌های پایه ترکیب گریس را تکمیل می‌کنند (70-90 درصد). نوع روغن پایه نوع گریس (معمولی یا سنتزی) را تعیین می‌کند. آنچه باید به آن توجه کرد این است که ترکیب گریس می‌تواند به پیچیدگی یک سیال برشی یا هر نوع لوبریکانت دیگری باشد، بنابراین انتخاب نوع گریس بسیار مهم است.

 

گریس چگونه کار می‌کند؟

حمام روغن به طور معمول بهترین روش برای روغن‌کاری قطعات متحرک است. با این حال، همیشه امکان استفاده از آن نیست، به ویژه هنگامی که صحبت از ماشین‌آلات می‌شود. گریس با تعلیق روغن در ماده غلیظکننده و پوشش دادن قطعه با آن کار می‌کند.

هنگامی که قطعه‌ای مانند یاتاقان به دلیل اصطکاک شروع به گرم شدن می‌کند، روغن موجود در ترکیب گریس آزاد می‌شود تا کار روان‌کاری را انجام می‌دهد. روغن و مواد افزودنی وظیفه روانکاری قطعه را دارند و ماده غلیظ‌کننده روغن را در حالت معلق نگه می‌دارد. هنگامی که ماده غلیظ‌کننده روانکار را آزاد کرد، گریس "مستهلک شده" محسوب می‌شود. بنابراین لازم است مرتبا به قطعه گریس اضافه شود.

 

تعیین گریس مناسب

یک تولیدکننده تجهیزات، گریس مناسب دستگاه خود را مشخص می‌کند، اما دانستن اینکه چرا این نوع خاص گریس مشخص شده مهم است و می‌تواند به شناسایی وضعیت استفاده نادرست کمک کند. دما، مشخصات بار و ضخامت مواردی هستند که باید هنگام انتخاب گریس در نظر گرفته شود.

لیتیوم و لیتیوم‌کمپلکس - گریسهای لیتیوم و لیتیوم‌کمپلکس برای بیش از 60 درصد موارد استفاده از گریس مناسب هستند. مقاومت در برابر شستشو و خوردگی، پایداری طولانی‌مدت و عملکرد برشی دما پایین ویژگی‌های این گروه از گریس‌ها می‌باشند. با استفاده از مواد افزودنی، عملکرد آنها را می‌توان برای طیف وسیعی از کاربردها تنظیم کرد.

کلسیم و کلسیمکمپلکس - مقاومت در برابر آب و شستشو ویژگی اصلی گریس‌های کلسیم و کلسیم‌کمپلکس است. این گریس‌ها توانایی حمل بار بالایی از خود نشان می‌دهند و برای استفاده در دماهای عملیاتی پایین فوق‌العاده هستند.

آلومینیوم و آلومینیومکمپلکس – موقعیت‌های دما بالا، گریس‌های آلومینیوم و آلومینیوم‌کمپلکس را می‌طلبد. این گریس‌ها آب را نیز تحمل می‌کنند و برای کاربردهای شستشوی بالا مناسب هستند.

پلی‌یوریا - معمولاً در بلبرینگ و موتور الکتریکی استفاده می‌شود و عملکرد خوبی در دمای بالا دارد. سازگاری کم و مقاومت ضعیف در برابر خوردگی از دیگر ویژگی‌های آن است.

بنتونیت - در گریس‌های بنتونیت، روغن معمولاً قبل از ذوب شدن رس (بنتونیت) تبخیر شده و منجر به تجمع بقایای آن می‌شود. از گریس‌های بنتونیت در مواردی استفاده می‌شود که ذوب گریس مدنظر نباشد. بنتونیت با گریس‌های دیگر سازگار نیست.

 

هنگام انتخاب گریس، مهم است بدانید که گریس "همه‌کاره " وجود ندارد. درست است که گریس‌های چند منظوره در بازار موجود هستند، اما به طور کلی نیازهای کاربردهای مختلف را در بازه عملکردی محدود برآورده می‌کنند. اغلب گریس‌ها متناسب با کاربرد خاص خودشان طراحی می‌شوند:

- دمای بالاتر محیط ممکن است به گرید سخت‌تر NLGI نیاز داشته باشد.

- در درجه حرارت بسیار بالا به گریسی با نقطه قطره‌ای (dropping point) شدن بالا و روغن پایه ویسکوزتر نیاز است.

- دمای کم ممکن است نیاز به درجه NLGI نرم‌تر و یا روغن‌ پایه ویسکوزیته پایین داشته باشد.

- یاتاقان‌هایی که تحت بار زیاد قرار دارند، نیازمند ویژگی‌های فشار شدید می‌باشند.

- بارگذاری شوک کوتاه‌مدت به طور معمول به -ball EP4 بالا نیاز دارد.

- بیشتر بلبرینگ‌ها در طولانی مدت به ویژگی Timken بالا نیاز دارند.

 

اگر متوجه شدید که از گریسی در جایی نامناسب استفاده شده است، تعیین اینکه چه نوع گریسی در حال حاضر استفاده می‌شود، مهم است. شاید به دلیل ناسازگاری نیاز باشد قبل از اینکه گریس جدید استفاده شود، سیستم تمیز گردد.

ویرا صنعت دقیق پارس

پیکنیک برند

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب