wikishimi.com

آینده پیشروی صنعت روانکار

آینده پیشروی صنعت روانکار

در این مقاله قصد داریم به وضعیت تجارت محصولات روانکاری و آینده پیشروی این محصولات از نگاه دو تن از مدیران شرکت Valvoline بپردازیم.

اختصاصی ویکی‌شیمی: در این مقاله، دیگو برودونی، معاون Valvoline Europe، وضعیت فعلی تجارت روانکاری بازار اروپا را توضیح می‌دهد و همکار او، ماریو مونتوری، مدیر فنی منطقه‌ای Valvoline Europe، نگاهی عمیق به یک نمونه خاص از این تغییرات - چالش‌های ناشی از شرایط عملیاتی خاص فناوری وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی و راه‌حل والوولین - می‌اندازد.

 

در حال حاضر، وضعیت تجارت محصولات روانکار را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

برودونی: به طور کلی، در حال حاضر همه چیز برای این صنعت و برای Valvoline به خوبی پیش می‌رود. از بالادست صنعت گرفته تا مصرف‌کنندگان بازار با چالش خاصی روبرو نیستند. تقاضا برای محصولات روانکاری در حال تغییر و همزمان در حال رشد است.

در چند دهه گذشته، فناوری موتور خودرو تغییرات زیادی کرده است. این تغییرات عمدتاً در جهت افزایش بازده سوخت، انتشار آلودگی کمتر و همزمان افزایش قدرت و عملکرد موتور می‌باشد. این امر باعث افزایش استفاده از فناوری‌های مختلف مانند موتورهای تزریق مستقیم بنزین (GDI) و سیستم‌های هیبریدی برای ایجاد تعادل بین کارایی و عملکرد شده است.

اگرچه این پیشرفت‌ها باعث افزایش کارایی شده است، اما احتمال بروز مشکلات موتور را نیز افزایش می‌دهد. برای مثال موتورهای GDI، حدود 50 درصد کوچکتر و 65 درصد قدرتمندتر هستند و بازده سوخت آن 43 درصد بیشتر از یک موتور معمولی است. رساندن قدرت بیشتر به یک موتور کوچکتر می‌تواند منجر به افزایش دما و فشار در داخل موتور شود، که ممکن است طیف وسیعی از مشکلات را ایجاد کند که می‌تواند شامل از دست دادن مزیت صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش عملکرد باشد. در چنین مواردی، به راه‌حل‌های نوآورانه و هوشمندانه متناسب با افزایش پیچیدگی و منحصر به فرد بودن شرایط نیاز است.

در همین حال، قیمت‌ خرید چنین وسایل نقلیهای در حال کاهش است. نسل اول این فناوری اکنون در حال وارد شدن به بازار دست دوم می‌باشد. همچنین، مالیات کمتری در ارتباط با مالکیت موتورهای سبک و کارآمد در نظر گرفته می‌شود. همه اینها عواملی هستند که دسترسی گسترده به این نوع وسایل نقلیه و تقاضای محصولات مناسب پس از فروش (مانند روانکار) را برانگیخته‌اند.

 

می‌توانید درباره نیاز بازار به محصولات هیبریدی و تصمیم Valvoline برای پاسخگویی به این نیاز توضیح دهید؟

مونتوری: در حال حاضر، وسایل نقلیه الکتریکی، از جمله هیبریدی‌ها، تعداد کمی از کل وسایل نقلیه موجود در جاده‌های اروپا را تشکیل می‌دهند. با این حال این وضعیت در حال تغییر است و داده‌ها نشان می‌دهد که وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی دو برابر شده و تقریباً 12 درصد از فروش وسایل نقلیه جدید را به خود اختصاص داده‌اند. یکی از دلایل آن مقررات جدید است، پایداری در سطح بین‌المللی در دستور کار سیاسی بسیاری از کشورها قرار گرفته است و وسایل نقلیه هیبریدی نقش مهمی را در کاهش قابل توجه CO2 ایفا می‌کنند.

عامل دیگر، در دسترس بودن بیشتر و افزایش دامنه محصولات در بازار است. پیش‌بینی می‌شود تا پایان دهه جاری تعداد وسایل نقلیه الکتریکی و هیبریدی به حداقل 20 درصد از کل خودروها افزایش یابد.

این افزایش مطمئناً بر محصولات پس از فروش نیز تأثیراتی خواهد داشت و منجر به کاهش تقاضا برای محصولات متناسب با فناوری متداول خودرو و افزایش تقاضا برای راه‌حل‌های متناسب با این فناوری‌های الکتریکی و هیبریدی می‌شود.

اگر بخواهم Valvoline را به ساده‌ترین و مختصرترین روش برای کسی توضیح دهم، می‌گویم که ما متعهد به جلب رضایت مشتری از طریق نوآوری هستیم. بنابراین، با توجه به افزایش محبوبیت وسایل نقلیه هیبریدی، غیرمعمول خواهد بود اگر یک راه‌حل هوشمندانه برای کمک به مشتریان در مراقبت بهینه از اتومبیل‌های خود ایجاد نکنیم.

 

روانکار مخصوص خودروهای هیبریدی با چه چالش‌هایی روبروست؟

مونتوری: روانکارها در یک وسیله نقلیه هیبریدی چالش‌های مختلفی دارند. برخلاف خودروهای معمولی، موتور احتراقی در خودروی هیبریدی هر زمان که امکان داشته باشد خاموش می‌شود تا از طریق برق کار کند و باعث کاهش مصرف سوخت و میزان انتشار شود. این چرخه توقف-شروع به وسیله نقلیه و روانکار فشار وارد می‌کند.

با افزایش سطح عدم فعالیت، ممکن است روانکار به دمای عملیاتی مطلوب خود نرسد و توانایی خود برای محافظت را از دست دهد. در عین حال، موتور آنقدر گرم نمی‌شود که بتواند آب غلیظ شده در روغن را بجوشاند. در نتیجه خطر افزایش تجمع لجن و همچنین خوردگی، اکسیداسیون و سایش موتور به وجود می‌آید.

چالش دیگر، استفاده وسایل نقلیه هیبریدی از یک موتور الکتریکی برای هدایت سیستم انتقال قدرت است. این منجر به ایجاد شرایط عملیاتی جدید می‌شود - شرایطی که روان‌کارهای معمولی آن را تجربه نکرده و آماده نشده‌اند.

یکی از این شرایط عملیاتی جدید این واقعیت است که روانکار می‌تواند با موتور الکتریکی تماس پیدا کند. بنابراین مهم است که هر نوع روانکاری که در هیبرید استفاده می‌شود دارای ویژگی‌های الکتریکی مورد نیاز و سازگاری با تمام مواد و پوشش‌های عایق باشد.

علاوه بر این، دمای بالا در موتور الکتریکی می‌تواند منجر به اکسیداسیون روغن، کاهش کیفیت روانکار و به خطر افتادن اجزای سازنده شود. روانکار تولید شده برای وسایل نقلیه هیبریدی باید بتواند موتور الکتریکی و اجزای آن را خنک کند.

 

Valvoline برای توسعه این طیف محصول چه کرده است؟

مونتوری: در Valvoline ما بیش از یک و نیم قرن است که در حال نوآوری بوده‌ایم. به محض اینکه با شرایط منحصر به فرد مرتبط با وسایل نقلیه هیبریدی روبرو شدیم، برای یافتن راه‌حل مشتاق گشتیم و محققانمان مستقیماً دست به کار شدند. نتیجه کار آن‌ها تولید راه‌حلی بود که از عملکرد و حفاظت موتور و گیربکس - مجموعه Valvoline Hybrid - مراقبت کند.

تست‌های آزمایشگاهی عملکرد محصولات را از نظر اکسیداسیون، محافظت در برابر خوردگی، تحمل آب و محافظت در برابر سایش نشان داده‌اند - این مجموعه خاص بهبود عملکرد دو رقمی را نسبت به روغن‌های معمولی نشان می‌دهد و به راحتی از استانداردهای شناخته شده صنعت مانند API و ACEA فراتر می‌رود.

در حال حاضر، Valvoline تنها شرکتی است که می‌تواند هم اطلاعات فنی و هم شواهد عملکردی این نوع محصولات را به مشتریان ارائه دهد که نتیجه ادغام همکاری صنعتی با قابلیت تحقیق و آزمایش داخلی است.

علاوه بر این، هدف ما هرگز تنها رونمایی از طیف جدید محصولات نبوده است. ما با هدف ادغام محصولات در بازار آغاز به کار کردیم. ما به توزیع‌کنندگان آموزش فنی می‌دهیم. آموزش‌های محصول، چه به صورت مجازی و چه به صورت میدانی، همیشه تعاملی بوده و بر روی گزینه‌ها و مزایای آنچه که ارائه می‌دهیم متمرکز است. با این کار، آنها با دامنه محصول، کیفیت آن و روش‌های غلبه بر چالش‌های ناشی از شرایط کارکرد منحصر به فرد خودروهای هیبریدی آشنا می‌شوند.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب