wikishimi.com

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی-19 اردیبهشت

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی-19 اردیبهشت

لیست بلند قرمزپوشان تحت تاثیر افت شدید نرخ دلار نیمایی

اختصاصی ویکی‌شیمی:  قیمت پایه محصولات شیمیایی امروز (یکشنبه)، با دلار نیمایی میانگین ماهانه 219 و  911 ریال و کاهش 8 هزار و 808ریالی (3.85درصد)، برای عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا تا 26 اردیبهشت ماه 1400 اعلام شد.

مطابق پیش‌بینی صورت گرفته شاهد بودیم که اکثر گروه‌های شیمیایی تحت تاثیر افت 4 درصدی میانگین هفتگی دلار نیمایی با کاهش نرخ همراه بودند. کاهش قیمت اکثر گروه‌های شیمیایی در شرایطی اتفاق افتاد که این هفته به واسطه تحرکات مثبت بازار، عمده ترکیبات شیمیایی با افزایش بها همراه بودند، اما شاهد بودیم که ریزش نرخ دلار توانست عمده گروه‌های شیمیایی را با خود همراه کند و رشد قیمت‌های جهانی را پوشش دهد.

در میان ترکیبات کاهشی گاز پروپان باافت بیش از 15 درصدی، بیشترین افت نرخ را  تجربه کرد. پس از آن گاز بوتان و دی اتیل هگزانول در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

اما در بین لیست بلند بالای کاهشی این هفته 5 ترکیب با رشد بها همراه شدند و بیش از قیمت دلار از نرخ‌های جهانی خود تبعیت کردند. البته در این میان افزایش قیمت استایرن منومر که با افت نرخ جهانی خود همراه بود، متصور نبودیم که نشان از دخالت دفتر صنایع پایین دستی در جهت کنترل بازار آن دارد. به هرحال در میان این 5 ترکیب ایزوبوتانول با رشد حدود 6 درصدی صدرنشین ترکیبات شیمیایی شد.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب