wikishimi.com

تولید متانول از مواد زائد شهری توسط شرکت Repsol

تولید متانول از مواد زائد شهری توسط شرکت Repsol

Repsol برای پروژه تولید مواد زائد به مواد شیمیایی در تاراگونا به شرکت‌های Enerkem و Agbar پیوسته است.

اختصاصی ویکی شیمی: شرکت انرژی (اسپانیایی) Repsol اعلام کرد که در پروژه Ecoplanta مشارکت خواهد کرد، پروژه‌ای که پیشنهاد می‌کند کارخانه تولید مواد زائد به مواد شیمیایی در تاراگونا، اسپانیا احداث شود.

شرکت Repsol در این پروژه با شرکت‌های Enerkem، Agbar و یک متخصص جهانی در مدیریت آب و پسماند همکاری خواهد کرد. 

کارخانه پیشنهادی حدود 400000 تن پسماند جامد غیرقابل بازیافت شهری از مناطق اطراف را پردازش و 220،000 تن متانول تولید می‌کند. این متانول به عنوان ماده اولیه برای تولید مواد چرخشی یا سوخت‌های زیستی پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث جلوگیری از تولید 200000 تن CO2 و کاهش ضایعات در محل دفن زباله می‌شود.

برای Repsol، مشارکت در این پروژه گام دیگری در جهت تحقق اهداف این شرکت برای تبدیل شدن به یک شرکت با  انتشار- صفر ( net-zero emissions) تا سال 2050 است.

این کارخانه اولین واحد از این نوع در شبه جزیره ایبری است که با همکاری Repsol و Agbar اداره خواهد شد، در حالی که Enerkem شریک اصلی تکنولوژی در این پروژه خواهد بود. تصمیم نهایی سرمایه‌گذاری این پروژه تا سه ماهه اول سال 2022 اتخاذ خواهد شد، اما از قبل مجوز یکپارچه محیط‌زیست و تصویب بیانیه اثرات زیست محیطی را از مقامات محلی دریافت کرده است. پیش‌بینی می‌شود این نیروگاه در سال 2025 به بهره‌برداری برسد.  Repsol همچنین یک مجتمع صنعتی پتروشیمی را در تاراگونا اداره می‌کند.

این کارخانه از فناوری گازسازی برای تبدیل زباله‌های جامد شهری به محصولات با ارزش افزوده بالا مانند متانول استفاده خواهد کرد، این فرآیند به دلیل ماهیت ناهمگنی که دارد بسیار پیچیده است.

Enerkem مالک این فن‌آوری برتر و پیشرفته است که اکنون پس از یک دهه تلاش و پیمودن مسیر از مقیاس آزمایشی تا مقیاس تجاری، در مقیاس صنعتی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. Enerkem در حال حاضر یک کارخانه نمایش تجاری را در ادمونتون (آلبرتا ، کانادا) اداره می‌کند، و یک ساختمان جدید در Varennes (کبک ، کانادا) در دست ساخت دارد.

این پروژه اکنون برای انتقال به مرحله 2 صندوق نوآوری اتحادیه اروپا انتخاب شده است، که بر روی فن‌آوری‌های بسیار نوآورانه و پروژه‌های بزرگ در اروپا متمرکز است تا کاهش قابل توجهی در انتشار داشته باشد.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب