wikishimi.com

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی-12 اردیبهشت

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی-12 اردیبهشت

با ریزش نرخ دلار نیمایی و فاصله بازار جهانی از رونق همیشگی، نیمی از جدول اعلام قیمت‌ها قرمز پوش شد.

اختصاصی ویکی‌شیمی:  قیمت پایه محصولات شیمیایی امروز (یکشنبه)، با دلار نیمایی میانگین ماهانه 228 و  719 ریال و کاهش 2 هزار و 490 ریالی (1.08درصد)، برای عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا تا 19 اردیبهشت ماه 1400 اعلام شد.

شرایط بازار‌های جهانی محصولات شیمیایی و همچنین در کنار آن ریزش دلار در بازارهای داخلی این موضوع را تقویت می‌کرد که این هفته تعداد ترکیبات کاهشی بیشتر از هفته‌های پیش باشند و این اتفاق هم رخ داد و تقریبا کمتر از نیمی از جدول قیمت‌های پایه محصولات شیمیایی قرمز پوش شدند.

اگر شرایط بازارهای جهانی که با کاهش تقاضا در این روزها همراه هستند و نوسانات نرخ نفت در آغاز هفته به سمت افت بها پیش برود، میتوان چهره هفته آتی لیست اعلام قیمت‌ها را پررنگ تر از این هفته در تعداد ترکیبات کاهشی دید.

افت شدید نرخ دلار که همچنان ادامه دارد و امروز هم با قدرت به مسیر کاهشی ادامه داده است، میتواند در تقویت این پیش‌بینی بسیار موثر باشد.

به هرحال در میان ترکیبات سبز پوش هفته، بازهم آمونیاک بود که با روایت قصه تکراری بیشترین رشد نرخ را ثبت کرد و با افزایش 5.8 درصدی به مسیر پر شتاب خود ادامه دهد.

همچنین در بین محصولاتی که با افت نرخ همراه بودند، دی اتیلن گلایکل با ریزش 11.2 درصدی، بیشترین کاهش قیمت را در میان دیگر محصولات ثبت کرد. همچنین میبایست به افت هزار و 100 تومانی استایرن هم اشاره نمود که راه را برای هموار شدن مسیر معاملات و کاهش تنش هفته‌های ابتدایی سال آن، فراهم ساخت.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب