wikishimi.com

فروش نیمی از سهام روانکار گروه SK

فروش نیمی از سهام روانکار گروه SK

گروه SK قرار است 49 درصد از سهام SK Lubricants را بهIMM Private Equity به مبلغ 1.34 میلیارد دلار بفروشد.

اختصاصی ویکی‌شیمی:

گروه SK -یک شرکت خوشه‌ای کره‌ای- موافقت کرده است که 49 درصد از سهام SK Lubricants را به IMM Private Equity ، از طریق واحد آن IMM Credit Solution، به مبلغ 1.34 میلیارد دلار بفروشد.

IMM PE از یك رقیب قدرتمند دیگر یعنی Korea Investment Partners، یكی از شركت‌های Korea Investment Holdings كه یكی از بزرگ‌ترین مجامع مالی كره جنوبی است، جدا شد.

طبق گزارش رسانه‌ها، SK Lubricants قصد دارد این هفته قرارداد فروش سهام با IMM Private Equity را امضا کند. Citi Global Market Securities مدیریت انجام معامله را بر عهده دارد.

گروه SK پیشتر قصد داشت در یک عرضه اولیه سهام تجارت روانکاری خود را مستقل کند، اما به دلیل ارزش‌گذاری کمتر از حد انتظار SK Lubricants از این کار صرف‌نظر کرد.

به عنوان بخشی از تعهد کاهش کربن تا سال 2030، SK متعهد شده بود که 49 درصد سهام SK Lubricants و SK Global Chemical را به فروش برساند.

SK Lubricants با در اختیار داشتن 35 درصد از سهم بازار یکی از بازیگران اصلی بازار جهانی روغن پایه است.

IMM Private Equity در سپتامبر 2006 تأسیس شد و یکی از شرکت‌های پیشرو در سرمایه‌گذاری خصوصی در کره جنوبی است که بر فرصت‌های سرمایه‌گذاری کره جنوبی و مربوط به آن تمرکز دارد.

SK Innovation اکثریت 51 درصدی سهام و حقوق مدیریت را در SK Lubricants حفظ خواهد کرد.

IMM Private Equity مدیریت 5.5 میلیارد دلار دارایی را برعهده دارد و به دنبال سرمایه‌گذاری در فضای تحرک الکترونیکی (e-mobility) است. SK Lubricants همچنین تامین‌کننده روان‌کارهای تمام شده برای وسایل نقلیه الکتریکی (EV) می‌باشد.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب