wikishimi.com

تقاضای نفت در نبرد با تجدید حیات کرونا

تقاضای نفت در نبرد با تجدید حیات کرونا

معاملات آتی نفت خام در اواسط صبح آسیا در روز 8 آوریل کاهش یافت، زیرا افزایش ذخایر بنزین در ایالات متحده و احیای مجدد COVID-19 در چندین کشور باعث افزایش نگرانی در مورد تقاضا شد.

اختصاصی ویکی‌شیمی:

نفت برنت ICE ماه ژوئن 33 سنت نسبت به روز گذشته کاهش یافت و به 62.83 دلار در هر بشکه رسید.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده، ذخایر بنزین این کشور در هفته منتهی به 2 آوریل 4 میلیون بشکه افزایش یافت که بیش از انتظار تحلیلگران بود و جو نزولی بازار را دوباره احیا کرد.

با فرض بهبود وضعیت اقتصادی، انتظار می‌رفت سطح موجودی کاهش یابد اما با اوج گرفتن دوباره کرونا، چشم‌انداز تقاضا در هاله‌ای از ابهام رفت.

با این حال، تحلیلگران خاطرنشان کردند که این افزایش ناشی از افزایش واردات است که در آستانه فصل رانندگی تابستانی ایالات متحده رخ می‌دهد، اما تجدید حیات COVID-19 در اقتصادهای بزرگ همچنان بر خوش‌بینی بهبود اقتصادی سایه افکنده است. شیوع ویروس موج سوم و چهارم در اروپا و مناطقی از آسیا، به ویژه هند، باعث افزایش نگرانی‌ها شده است.

این نگرانی‌ها زمانی بیشتر شد که ایجاد نوع نادری از لخته خون به واکسن AstraZeneca نسبت داده شد و باعث شد مقامات بهداشتی در انگلیس توصیه کنند که در صورت امکان به افراد زیر 30 سال یک واکسن جایگزین پیشنهاد شود. این اتفاق می‌تواند برخی از خوش‌بینی‌هایی را که بازارها برای تقاضا در تابستان نیمکره شمالی ایجاد کرده‌اند، خنثی کند.

با این وجود، تحلیلگران خاطرنشان کردند که تعداد واکسیناسیون در سطح جهانی همچنان در حال افزایش است و رشد شاخص‌های عملکرد اقتصادی تا حدی از احساسات بازار حمایت می‌کنند.

با این حال، نوسانات نفت خام ممکن است زیاد باشد زیرا چشم‌انداز بهبود اقتصادی در طولانی‌مدت با تلاش در انجام واکسیناسیون و تجدید حیات COVID-19 سنجیده می‌شود.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب