wikishimi.com

گلدمن ساکس در انتظار نفت ۸۰ دلاری

گلدمن ساکس در انتظار نفت ۸۰ دلاری

گلدمن ساکس اعلام کرد ما احیای تقاضا برای نفت به میزان بالاتر از آنچه اوپک و آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرده‌اند را انتظار داریم که افزایش تولید روزانه اوپک‌پلاس در فاصله ماه مه تا ژوئیه به میزان حدود دو میلیون بشکه را ضروری می‌کند.

ویکی‌شیمی: این بانک سرمایه‌گذاری آمریکایی پیش‌بینی کرد سطح ذخایر نفت تا پاییز سال ۲۰۲۱ عادی شود این گروه در هر یک از ماه‌های مه و ژوئن تولید نفت را به میزان ۳۵۰ هزار بشکه در روز و در ژوئیه به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌دهد. همچنین عربستان سعودی کاهش تولید یک‌جانبه یک میلیون بشکه در روز را در همین مدت به صورت تدریجی خاتمه خواهد داد و ۲۵۰ هزار بشکه در روز در ماه مه و به میزان مشابه در ژوئن و ۴۵۰ هزار بشکه در روز در ژوئیه به تولیدش اضافه می‌کند. گلدمن ساکس در ابتدای مارس پیش‌بینی کرد قیمت هر بشکه نفت برنت در سه ماه سوم امسال به ۸۰ دلار در هر بشکه می‌رسد که پنج دلار بالاتر از پیش‌بینی بود که دو هفته پیش از آن اعلام کرده بود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، حتی پس از ریزش قیمتی که نفت در اواسط مارس داشت، گلدمن ساکس این ریزش را فرصتی برای خرید دانست و پیش‌بینی کرد قیمت هر بشکه نفت در تابستان به ۸۰ دلار در هر بشکه صعود می‌کند.

منبع: ایسنا

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب