wikishimi.com

بازیافت سپر خودروها

بازیافت سپر خودروها

بازیافت پوشش سپر اتومبیل می‌تواند سالانه مانع از انتقال 1 میلیون پوند پلاستیک به محل دفن زباله شود.

اختصاصی ویکی‌شیمی:

انجمن صنعت پلاستیک (PLASTICS) و بازیافت‌کننده پلاستیکUltra-Poly  با موفقیت فرایندی را برای جمع‌آوری و بازیافت پوشش‌های پلاستیکی سپر اتومبیل آزمایش کردند. طبق مطالعه موردی منتشر شده در اول مارس، این فرآیند می‌تواند سالانه تقریباً یک میلیون پوند پلاستیک را از محل دفن زباله منحرف کند.

پلی‌الفین‌های بازیافتی، 85 تا 90 درصد از انعطاف‌پذیری و ارتجاعیت موجود در مواد بکر را دارا می‌باشند که آن‌ها را برای استفاده در بسیاری از کاربردها ایده‌آل می‌کند.

فناوری Ultra-Poly به جمع‌کننده‌ها و مصرف‌کنندگان برای جمع‌آوری و پیش‌پردازش متکی نیست و روکش‌های دست دوم مستقیماً از فروشگاه‌های قطعات بدنه جمع‌آوری می‌شوند، جایی که سپرها از اتومبیل برداشته و اجزای قابل استفاده مجدد آنها بازیابی می‌شوند.

مزیت دیگر تحویل سپرها از فروشگاه‌ها این است که جریان پیوسته تامین مواد تضمین شده است و هر فروشگاه قطعات بدنه می‌تواند تا 30 پوشش سپر اسقاط شده در هر ماه تحویل دهد.

فروشگاه‌ها نیز با این روش به فضای ذخیره‌سازی کمتری نیاز دارند و نگرانی از اینکه قطعات آسیب‌دیده تعمیر شده و دوباره فروخته شوند از بین می‌رود.

تونی رادوشوزکی، مدیرعامل PLASTICS گفت: " این مطالعه یک پیروزی برای فروشگاه‌های قطعات بدنه، بازیافت‌کنندگان، تولیدکنندگان و محیط زیست است. باعث افتخار ماست که با همکاری شرکت‌های نوآورانه‌ای مانند Ultra-Poly به دنبال روش‌های جدید برای از بین بردن زباله‌های پلاستیکی، تهیه منابع جدید مواد ارزشمند و گسترش قابلیت‌ها هستیم، که این به معنای مشاغل بیشتر در بخش بازیافت است. "

مطالعه Ultra-Poly بخشی از برنامه جدید  PLASTICSبا نام New End Market Opportunities (NEMO) است که سراسر زنجیره تامین پلاستیک را در زمینه ایجاد روش‌های جدید برای بازیابی، بازیافت و استفاده مجدد از محصولات پلاستیکی متمرکز کرده است.

پاتریک کریگر، مدیر پایداری و مواد PLASTICS افزود: "NEMO درباره دور کردن پلاستیک از محل دفن زباله یا محیطزیست و نگه داشتن آن در بازار است، جایی که می‌تواند باعث رونق معیشت بیش از یک میلیون نفر از افرادی شود که در این صنعت مشغول به کار هستند."

شرکت پنسیلوانیایی Ultra-Poly، دارای پنج کارخانه است که از پلاستیک‌های بازیافتی طیف وسیعی از رزین‌های ساخته شده از پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن را تولید می‌کند. این شرکت همچنین خدمات بازفرآوری دورریز واحدها در چندین صنعت مختلف را ارائه می‌دهد. سپس از رزین پلاستیکی بازیافتی در کاربردهایی مانند کیسه‌های پلاستیکی، قطعات قالب‌گیری تزریقی، اجزای اکسترود شده و قطعات ساختاری بزرگ استفاده می‌شود. Ultra-Poly با ظرفیت تولید سالانه بیش از 250 میلیون پوند، در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین بازیافت‌کننده‌های پلاستیک در آمریکای شمالی است.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب