wikishimi.com

قیمت‌های جهانی محصولات شیمیایی- 12 مارس 2021

قیمت‌های جهانی محصولات شیمیایی- 12 مارس 2021

قیمت‌ها به منطقه استراحت رسید.

اختصاصی ویکی‌شیمی: در پایان این هفته شاهد بودیم که اکثر گروه‌های شیمیایی از مسیر رشد قیمت خارج شدند و در پی توقف و افت محدود بها، قدم برداشتند.

هرچند بهای نفت به عنوان مهم‌ترین فاکتور تاثیر گذار بر نرخ‌های جهانی این هفته پایان خوشی داشت و مجدد در آستانه 70 دلاری شدن قرار گرفت اما تلاطم منفی که پشت سر گذاشت و بازگشت‌های پیاپی به نرخ‌های پایین‌تر موجب گشت تا گروه‌های شیمیایی به تاثیر پذیری از این نرخ، پس از چند هفته تغییر مسیر دهند.

از بعد دیگر قیمت‌های جدید محصولات تا حدی بالاست که بسیاری از معامله گران از پذیرش این قیمت‌ها امتناع می‌کنند و با امید به قیمت‌های پایین‌تر ازتقاضای واقعی خود فاصله گرفته‌اند و همین امر هم باعث شده تا نرخ‌ها به تعادلی نسبی برسند.

پیش‌بینی‌ها هرچند حکایت از تاثیر پذیری این نرخ از بهای نفت در هفته‌های آتی دارد، اما اگر این فاکتور اصلی کمی بلغزد باید انتظار استراحت چند هفته‌ای قیمت‌‌ها را داشته باشیم.

به هرحال این هفته شاهد ریزش بهای تمام ترکیبات به غیر از الفین‌ها و پارازایلین بودیم. بیشترین افت این هفته را منو اتیلن‌گلایکل رقم زد که با بالای 6درصد کاهش قیمت همراه شد.

پس ازآن استایرن منومری رتبه دوم را به دست آورد که همچنان بیشترین بها را در میان تمامی گروه‌های شیمیایی دارد.

اما همانطور که اشاره شد الفین‌ها و پارازایلن ترکیبات صعودی هفته لقب گرفتند که در میان آن‌ها بوتادینی که ماه پیش تا بازه 700 دلاری عقب نشینی کرده بود، مجدد وارد کانال هزارو 100 دلاری شد و بیشتر از همه ترکیبات رشد بها را در طول این هفته تجربه کرد.

 

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب