wikishimi.com

بسته‌بندی SoluBlue، برنده بزرگ‌ترین مسابقات پایداری جهان

بسته‌بندی SoluBlue، برنده بزرگ‌ترین مسابقات پایداری جهان

انواع مواد غذایی، از جمله پنیر و میوه، حتی پس از دو سال در بسته‌بندی SoluBlue، تازه و سالم برای مصرف باقی می‌مانند.

اختصاصی ویکی‌شیمی: یک استارتاپ بسته‌بندی با نام SoluBlue، جایزه برتر 500 هزار یورویی را از چالش سبز Postcode Lottery، یکی از بزرگ‌ترین مسابقات سالانه پایداری جهان، دریافت کرد.

این استارتاپ انگلیسی با بیش از 650 شرکت تازه‌تاسیس از سراسر اروپا رقابت کرد تا به عنوان برنده شناخته شد و اکنون از پول جایزه استفاده می‌کند تا فناوری خود را برای تولید آزمایشی در بین خرده‌فروشان توسعه دهد.

SoluBlue هیئت داوری را تحت تأثیر قرار داد و توانایی خود در ایجاد انقلابی در نحوه ذخیرهسازی مواد غذایی و از بین بردن ضایعات پلاستیکی و غذایی را نشان داد. این بسته‌بندی نوآورانه با جذب رطوبت اضافی مانع از پوسیدگی مواد غذایی می‌شود و به جای آن به تدریج غذای بسته‌بندی‌شده خشک می‌شود. این عملکرد باعث می‌شود تا مواد غذایی روزانه تا 50 درصد بیشتر تازه بماند. انواع مواد غذایی، از جمله پنیر و میوه، حتی پس از دو سال در بسته‌بندی SoluBlue، تازه و سالم برای مصرف باقی می‌مانند.

این بسته‌بندی از جلبک دریایی تهیه شده و 100 درصد طبیعی و غیرسمی است. برخلاف بسیاری از گزینه‌های پلاستیکی که به امکانات کمپوست‌سازی نیاز دارند، این بسته‌بندی ظرف هشت هفته در یک سطل معمولی کمپوست خانگی کاملاً تخریب می‌شود. بسته‌بندی SoluBlue همان ظاهر و حس پلاستیک معمولی را دارد، بنابراین مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها می‌توانند بدون هیچ مشکلی آن را جایگزین بسته‌بندی‌های پلاستیکی فعلی کنند.

آیسا دوندار، یکی از بنیانگذاران SoluBlue، گفت: " برنده شدن این جایزه یک موفقیت و افتخار باورنکردنی برای ماست. کسب جایزه برتر نه تنها انقلابی در برنامه‌های ما ایجاد می‌کند، بلکه به سرمایه‌گذاران اطمینان بیشتری در مورد فناوری ما می‌دهد. کارآمدی بسته‌بندی ما ثابت شده است، بنابراین اکنون زمان آن است که به صنایع غذایی و مصرف‌کنندگان نشان دهیم که SoluBlue می‌تواند به ایجاد یک سیاره تمیز و سبز کمک کند! "

شش نامزد نهایی مسابقه در اول سپتامبر سال 2020 اعلام شدند و به هر یک 100 هزار یورو و یک جایگاه در یک برنامه شتاب‌دهنده اختصاصی اهدا شد.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب