wikishimi.com

میزان خسارت تولید کنندگان نفت شیل آمریکا

میزان خسارت تولید کنندگان نفت شیل آمریکا

ارزش سهام شرکت دایموندبک در حوزه پرمین آمریکا ۴ درصد و سهام شرکت اکسیدنتال ۲ درصد کاهش یافته است. سایر شرکت‌های نفت آمریکا در این منطقه هم ضرر و زیان خود را اعلام کرده‌اند.

ویکی‌شیمی: شرکتهای اکسیدنتال پترولیوم، دیاموندبک انرژی و بسیاری از شرکت‌های کوچکتر مستقر در حوزه پرمین آمریکا در روز دوشنبه کاهش تولید نفت در سه ماهه اول سال جاری میلادی را پیش بینی کردند که نشانه آسیب‌های وارد شده به این صنعت از طوفان زمستانی هفته گذشته است.
 ایالت تگزاس که به هوای سرد عادت ندارد، هفته گذشته با دمای زیر صفر و یک طوفان بی‌سابقه مواجه شد. در حالی که تولیدکنندگان گاز طبیعی از این هوای سرد و بسته شدن چاه‌های نفت سود بردند ولی حفاران نفت شیل آسیب فراوانی دیدند چون خط لوله‌های یخ زده و اختلال در عرضه برق روند از سرگیری تولید را کند کرده است.
 تحلیلگران عقیده دارند حداقل دو هفته طول می‌کشد تا تولیدکنندگان نفت شیل تولید بیش از دو میلیون بشکه از نفت از دست رفته خود را طی طوفان از سر بگیرند و ممکن است بخشی از این تولید به خاطر هزینه راه‌اندازی دوباره چاه‌ها هرگز باز نگردد.
ارزش سهام شرکت دایموندبک 4 درصد کاهش یافته و به 65.95 دلار رسیده است. این در حالی است که سهام‌های نفتی به خاطر افزایش قیمت نفت بالا رفته اند.
 شرکت اکسیدنتال پیش‌بینی می‌کند طوفان تگزاس حدود 25 هزار بشکه از تولید نفت و گاز آن را در این سه ماه پایین آورده باشد. سهام این شرکت هم 2 درصد کاهش یافته است. سایر شرکت‌های نفت آمریکا در این منطقه هم ضرر و زیان خود را اعلام کرده‌اند.
 دورنمای صنعت شیل آمریکا حتی قبل از طوفان اخیر هم چندان خوشبینانه نبود و به نظر می‌رسد همین شرایط ادامه داشته باشد.
 شرکت دیاموندبک پیش‌بینی می‌کند کل تولید سالانه نفت و گاز آن بین 308 تا 325 هزار بشکه در روز باشد یعنی بالاتر از 300 هزار بشکه تولید شده در 2020.
 شرکت اکسیدنتال  تخمین می‌زند تولید سالانه نفت و گاز آن از 1.35 میلیون بشکه در روز در 2020 تا 1.14 میلیون بشکه در روز در 2021 کاهش یابد.

منبع: نفت ما

پیکنیک برند

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب