wikishimi.com

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی

قیمت پایه محصولات شیمیایی تا 19 بهمن 99 اعلام شد.

اختصاصی ویکی‌شیمی: قیمت پایه محصولات شیمیایی امروز (یکشنبه)، با دلار نیمایی میانگین ماهانه  232 هزار و 686 ریال و رشد 3 هزار و 110ریالی (1.35 درصد)، برای عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا تا 19بهمن ‌ماه 1399 اعلام شد.

همانطور که پیش بینی میشد و در گزارش ویکی‌شیمی به آن اشاره شد، قیمت تمام محصولات شیمیایی به غیر از یک ترکیب با رشد بها همراه شد. رشد میانگین هفتگی دلار نیمایی و درکنار آن افزایش قیمت‌های جهانی که تحت تاثیر رشد قیمت نفت و نفتا شکل گرفت، موجبات این رشد بها را فراهم کردند.

البته نباید از تاثیر بازگشت مسیر تعیین قیمت‌ها بر اساس میانگین هفتگی به جای میانگین ماهانه دلار نیمایی در این رشد قیمت‌ها گذشت که توانست بازار را مجدد و با سرعت بیشتر با التهابات خارجی همراه کند.

در این میان گاز بوتان و پروپان با رشد بالای 11 درصدی بیشتر از همه ترکیبات افزایش نرخ را تجربه کردند. پس از آن‌ها متانول هم که در بسیاری از نرخ‌های جهانی در نقاط مختلف جهان کاهش قیمت هم داشت، در جایگاه بعدی افزایشی‌های هفته قرار گرفت.

تنها ترکیب کاهشی این هفته اوره پریل لقب گرفت که با توجه به رشد میانگین هفتگی دلار نیمایی انتظار کاهش 6.5 درصدی از این ترکیب شیمیایی دیده نمی‌شد.

 

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب