wikishimi.com

کاهش هزینه‌های حمل و نقل هیدروژن با استفاده از آمونیاک آبی

کاهش هزینه‌های حمل و نقل هیدروژن با استفاده از آمونیاک آبی

آمونیاک آبی مبتنی بر گاز با توجه به هزینه‌ تولید پایین در مقایسه با آمونیاک تجدیدپذیر و سهولت حمل و نقل در مقایسه با هیدروژن مایع، سهم عمده‌ای در حمل و نقل هیدروژن در آینده را به خود اختصاص خواهد داد.

اختصاصی ویکی‌شیمی:

طبق گزارش HSBC، آمونیاک آبی مبتنی بر گاز (gas-based "blue" ammonia) با توجه به هزینه‌ تولید پایین در مقایسه با آمونیاک تجدیدپذیر و سهولت حمل و نقل در مقایسه با هیدروژن مایع، سهم عمده‌ای در حمل و نقل هیدروژن در آینده را به خود اختصاص خواهد داد.

یکی از چالش‌های اساسی در توسعه اقتصاد هیدروژن، هزینه بالای حمل و نقل است که می‌تواند تا سه برابر هزینه تولید باشد. روش‌های ذخیره‌سازی هیدروژن برای حمل و نقل شامل تبدیل به متانول، درون هیدریدهای فلزی و به صورت تحت فشار یا مایع است.

آمونیاک به دلیل دانسیته ذخیرهسازی بالا، محتمل‌ترین وسیله حمل و نقل هیدروژن است. مایع‌سازی آمونیاک آسان‌تر است - در دمای منفی 33 درجه سانتیگراد مایع می‌شود - و هر متر مکعب آن حاوی 1.7 برابر هیدروژن بیشتر نسبت به هر متر مکعب از هیدروژن مایع می‌باشد.

آمونیاک می‌تواند مستقیماً به عنوان سوخت کشتی‌ها یا واحدها استفاده شود یا می‌تواند به هیدروژن تبدیل شود.

گزارش HSBC همچنین به هزینه بیشتر تولید آمونیاک از منابع تجدیدپذیر در مقایسه با تولید آمونیاک مبتنی بر گاز اشاره کرده است.

پروژه شرکت Air Products به نام NEOM در عربستان صعودی که آمونیاک "سبز" را از منابع تجدیدپذیر تولید خواهد کرد، هزینه برآورد شده برای تولید 1.2 میلیون‌تن آمونیاک را برابر با 5 میلیارد دلار تعیین کرده است. تبدیل یک واحد 1.2 میلیون‌تنی موجود به آمونیاک آبی از طریق جذب و ذخیره کربن، 500 میلیون دلار هزینه دارد. تخمین زده می‌شود که عملیات CCS (جذب و ذخیره کربن) به اضافه تولید انرژی تجدیدپذیر بتواند ردپای کربنی در حد هیدروژن سبز ایجاد کند و بسیار ارزان‌تر از هیدروژن سبز باشد.

هزینه زیاد آمونیاک سبز در پروژه NEOM عمدتا مربوط به هزینه‌های مورد نیاز برای ساخت واحد الکترولیزر برای تولید هیدروژن و هزینه‌های تولید برق تجدیدپذیر است.

این شرکت اعلام کرده است که در حال راه‌اندازی یک پروژه دیگر به نام Yara's Norvay در نروژ است که دو یا چهار برابر گران‌تر از تولید آمونیاک معمولی خواهد بود.

یکی از گزینه‌های موجود، اصلاح واحدهای موجود تولید آمونیاک از گاز طبیعی به نحویست که میزان انتشار کربن کاهش یابد. این گزینه می‌تواند بسیار ارزان‌تر از ساخت یک واحد جدید باشد و فرصتی را برای شرکت‌های تولید آمونیاک با گاز طبیعی فراهم کند تا با اقداماتی ردپای کربن تولید آمونیاک خود را کاهش دهند.

در حال حاضر، پروژه‌های مختلفی شامل پروژه سابک و آرامکوی عربستان برای ارسال آمونیاک آبی به ژاپن و پروژه Air Liquide  با هدف جذب CO2 از واحدهای هیدروژنی آن، در تلاش برای تبدیل تاسیسات موجود آمونیاک به آمونیاک "آبی" از طریق جذب کربن هستند.

کانگورو

ویرا صنعت دقیق پارس

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب