wikishimi.com

یک افزودنی مرگبار برای ویروس‌ها

یک افزودنی مرگبار برای ویروس‌ها

رنگ و پوشش‌های حاوی افزودنی Corning Guardiant بیش از 99.9 از SARS-CoV-2 را که ویروس عامل COVID-19 است، از بین می‌برد.

اختصاصی ویکی‌شیمی: شرکت Corning از یک فناوری جدید در صنعت رنگ و پوشش به نام Corning Guardiant خبر داد. طبق روش‌های آزمایشی تأیید شده توسط آژانس حفاظت از محیط‌زیست ایالات متحده (EPA)، رنگ و پوشش‌های حاوی افزودنی Corning Guardiant بیش از 99.9 از SARS-CoV-2 را که ویروس عامل COVID-19 است، از بین می‌برد.

نتایج آزمایش SARS-CoV-2 روی پوشش‌های حاوی Corning Guardiant اخیراً توسط دکتر لوئیزا ایکنر در آزمایشگاه پروفسور چارلز گربا در دانشگاه آریزونا بدست آمده است. اثرات ضدمیکروبی اثبات شده در آزمایشات حتی در آزمایش شبیه‌سازی " شش سال در معرض شستشو " نیز فعال بود. این آزمایش طوری طراحی شده بود که بتواند تغییرات سطح را در اثر تمیز شدن مداوم در طول یک دوره طولانی نشان دهد.

وندل پی ویکس، رئیس هیئت مدیره و مدیر اجرایی شرکت Corning Inc گفت: " ما تلاش می‌کنیم نوآوری‌هایی ایجاد کنیم که جهان را به مکان بهتری تبدیل کند. از نتایج آزمایشات جدید هیجان‌زده هستیم و مشتاقانه منتظر همکاری با شریک ارزشمند خود PPG می‌باشیم."

Corning Guardiant حاوی مس است که هنگام استفاده بر روی سطوح اثرات ضدمیکروبی دارد و به طور مداوم تعداد میکروب‌های در تماس با خود را کاهش می‌دهد. Corning Guardiant از موثرترین فرم مس موجود برای کاهش میکروب‌های مضر بهره می‌برد.

این فناوری کامل‌کننده مهارت‌های Corning در علم مواد است. Corning در حال حاضر با تولیدکنندگان پیشرو رنگ و پوشش در سراسر جهان، از جمله PPG همکاری می‌کند تا محصولات حاوی Corning Guardiant را مطابق با شرایط قانونی و نظارتی تولید کند.

منوط به تأیید EPA، محصول ضدویروسی PPG با نام COPPER ARMORTM در دسترس خواهد بود.

مایکل اچ مک‌گاری، رئیس PPG و مدیر اجرایی گفت: " در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری، مشتریان به دنبال استفاده همه‌جانبه از روش‌های محافظتی هستند. پس از ثبت‌نام در EPA، ما مشتاقانه در انتظار راه‌اندازی یک خط تولید محصول رنگی حاوی Corning Guardiant در ماه‌های آینده هستیم تا به مشتریان - به خصوص در مکان‌های پر خطر - یک راه‌حل حفاظتی ارائه دهیم. "

علاوه بر SARS-CoV-2،Corning  تحقیقاتی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد Corning Guardiant توانایی کشتن باکتری‌ها و ویروسهای دیگر از جمله باکتری‌های گرم مثبت (مانند استافیلوکوکوس اورئوس)، باکتری‌های گرم منفی (مانند سودوموناس آئروژینوزا) و ویروسهای غیرپوششی (مانند نورو ویروس موش، که از نظر حساسیت به ضدعفونی‌کننده‌ها در گروه مقاومت‌ترین‌ها قرار دارند) را با بیش از 99.9 درصد کارایی در کمتر از دو ساعت دارد.

‌پوشش‌های حاوی مواد افزودنی مانند نقره و روی در آزمون‌های آلودگی "مرطوب" سنتی کارایی دارند، اما در شرایط آزمایش خشک عملکرد خوبی ندارند. مقالات علمی نشان می‌دهند که پوشش‌های حاوی عوامل ضد میکروبی آلی مانند "Quats"، در برابر ویروس‌های غیرپوششی اثر محدودی دارند. با این حال، پوشش‌های حاوی Corning Guardiant به طور مشخص در هر دو شرایط آزمون مرطوب و خشک اثربخشی مناسبی نشان داده‌اند.

ویرا صنعت دقیق پارس

پیکنیک برند

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب