wikishimi.com

پیش‌بینی بازار جهانی انواع پوشش‌های پلیمری

پیش‌بینی بازار جهانی انواع پوشش‌های پلیمری

به گزارش MarketsandMarkets علیرغم افزایش هزینه‌ها و مقررات سختگیرانه زیست‌محیطی بازار جهانی رزین‌ها همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد.

اختصاصی ویکی‌شیمی:  

رزین‌های پوششی ترکیباتی آلی هستند که برای پوشش‌های تزئینی و صنعتی و برای محافظت از سطح در برابر شرایط شدید محیطی همراه با خواصی مانند دوام بالا، چسبندگی، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر سایش استفاده می‌شوند. این پوشش‌ها به طور گسترده‌ای در مبلمان، خودرو، صنایع دریایی و کاربردهای محافظتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به گزارش MarketsandMarkets علیرغم افزایش هزینه‌ها و مقررات سختگیرانه زیست‌محیطی بازار جهانی رزین‌ها همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. رشد صنایعی مانند ساخت‌و‌ساز، بسته‌بندی، کاربردهای صنعتی، خودروسازی، صنایع دریایی، هوافضا و مبلمان رشد رزین‌های پوششی را در بازارهای جهانی به همراه دارد. پیش‌بینی می‌شود بازار رزین‌های پوششی با نرخ رشد مرکب سالانه 1/5 درصد، از 5/29 میلیارد دلار در سال 2018 به 9/37 میلیارد دلار تا سال 2023 رشد کند.

 

بطورکلی می‌توان گفت تولیدکنندگان پوشش‌ها برای گسترش سهم خود در بازارهای جهانی به دنبال محصولاتی با دوام و طول عمر بیشتر و هزینه کمتر، مقاومت در برابر حرارت بالاتر، VOCs کمتر و بازدارندگی/ نفوذ شعله بهتر هستند. علاوه ‌بر این، آنها ممکن است به دنبال بهبود روند استفاده از پوشش‌ها از جمله کاهش تعداد لایه‌های مورد نیاز و یا زمان خشک شدن و پخت سریع نیز باشند؛ این امر به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد که هزینه‌های کلی خود را کاهش دهند.

مطالعات بازار در این موضوع بر اساس دسته‌بندی رزین‌ها بصورت آب پایه، حلال پایه، محلول در حلال جامد، رزین‌های پودری، رزین‌های دارای سیستم پخت با اشعه و سایر رزین‌ها انجام شده است. علاوه ‌بر این تحقیقات بازار بر اساس نوع رزین، به بازار رزین‌های اکریلیک، اپوکسی، پلی‌یورتان، آلکید، وینیل، رزین پلی‌استر غیراشباع، رزین پلی‌استر اشباع‌شده و سایر موارد تقسیم شده است.

 

خواسته‌های مشتریان در بازار رزین‌های پوششی

طبق تحقیقات MarketsandMarkets، پیش‌بینی می‌شود پوشش‌های پودری سریعترین رشد در بازار رزین‌های پوششی باشد؛ دلیل این امر مقررات زیست‌محیطی فزاینده‌ای است که برای پوشش‌های بدون ترکیبات آلی فرار وجود دارد. در واقع می‌توان گفت مشتریان بازار به دنبال رزین‌هایی هستند که محتوای مونومر آزاد کمتر، فرمالدئید کمتر، فنول پایین‌تر و غیره داشته باشند؛ همچنین مشتریان خواستار افزایش عملکرد و کنترل هزینه‌ها هستند، نه لزوماً هزینه‌های پایین‌تر.

برای پوشش‌های پودری، مشتریان تقاضای دمای پخت کمتر، ضخامت کمتر فیلم و سخت‌کننده‌های فنولی را دارند که با تغییرات نظارتی مداوم مطابقت دارند. همچنین برای پوشش‌های فلزی و معدنی، درخواست مشتری محصولات مطابق با پیشرفت‌های مورد نیاز محیط‌زیست، بهداشت و ایمنی(EH&S)، سیستم‌های اپوکسی انعطاف‌پذیر با مقاومت شیمیایی و مکانیکی بالاتر برای بهبود در سیستم‌های موجود را شامل می‌شود.

 

مناطق دارای پتانسیل رشد بازار رزین‌های پوشش

به گزارش MarketsandMarkets، کشورهای آسیا و اقیانوسیه بویژه چین، ژاپن، هند، کره جنوبی، تایلند، اندونزی و سنگاپور بیشترین سهم از بازار جهانی رزین‌های پوششی را به خود اختصاص داده است. در سال 2017، آسیا و اقیانوسیه و اروپا بیش از 79 درصد از صنعت رزین‌های پوشش جهانی را از نظر ارزش به دست آوردند. نوسانات میزان رشد رزین‌های پوششی بین مناطق، در نتیجه تقاضاهای اقتصادی جمعیتی و زیست‌محیطی است که بر تولید جهانی کالاهای بادوام و افزایش ساخت و ساز تأثیر می‌گذارد. با توجه به وضعیت تعرفه چین که موجب نگرانی برای رشد در آن بازار می‌شود، تولیدکنندگان به طور فزاینده‌ای به دنبال كشورهایی مانند هند و ویتنام برای فرصت‌های تولید و همچنین رشد هستند.

دو کشور چین و هند همچنان مناطق با رشد بالا شناخته شده‌اند، اما رشد سریع اقتصاد در حال توسعه در خاورمیانه و آفریقا نیز اتفاق می‌افتد. علاوه‌براین، با فشارهای نظارتی مداوم در سراسر بازار جهانی رزین، فرصت‌های بزرگی در مناطقی وجود دارد که تمایل دارند سریع عمل کنند و مقررات جدید زیست‌محیطی را در یک بازه زمانی کوتاه تصویب کنند. به عنوان مثال در چین، تبدیل‌های اجباری از سیستم رزین‌های بر پایه حلال به رزین‌های بر پایه آب در مدت زمان بسیار كوتاهی نمایانگر فرصت‌های جدیدی برای تأمین كننده‌های رزین است. در مناطق دیگر از جمله اروپا و آمریکای شمالی، فرمول‌سازان ممکن است بخواهند سریعاً از فناوری‌های جدید رزین استفاده کنند تا موقعیت رقابتی را تقویت کنند. در آمریکای لاتین، با ادامه گسترش اندازه بازار رزین‌های پوششی، همیشه فرصت‌هایی برای رشد وجود دارد.

شهرنشینی سریع در هند و چین تقاضای خوبی را برای رزین در تمام بخش‌های صنعت ایجاد می‌کند. در کشور چین تقاضا برای پوشش‌های بر پایه آب و همچنین پوشش‌های پودری هیبریدی رو به رشد است. در خاورمیانه و روسیه، خطوط لوله با پوشش اپوکسی در حال رشد هستند. در ایالات متحده و اروپای غربی عمدتاً در کاربردهای تعمیر و نگهداری برای زیرساخت‌ها و ساخت‌و‌سازها از پوشش‌های رزینی استفاده می‌شود. همچنین در قاره آفریقا به ویژه در نیجریه، رشد کفپوش‌های رزینی بدلیل استفاده در زیرساخت‌های عمومی قابل مشاهده است.

 

به گزارشReportLinker  انتظار میرود بازار جهانی پوشش‌های بر پایه آب در طی دوره پیش بینی باCAGR (نرخ رشد مرکب سالیانه) ثابت رشد کند. عامل اصلی افزایش تقاضا برای این پوشش‌ها، افزایش نیاز به آنها برای کاربردهای متعدد در صنایع پایین‌دستی و بطور عمده در بخش ساختمان است. علاوه ‌بر این افزایش در کاربردهای معماری یکی دیگر از دلایل این پیش‌بینی است؛ همچنین افزایش تقاضا برای پوشش‌های سبز دوستدار محیط زیست، غیررسمی و باVOC (ترکیبات آلی فرار) کم، باعث رشد این بازار در سراسر جهان می‌شود.

بازار جهانی پوشش‌های بر پایه آب بر اساس نوع رزین، کاربرد، منطقه و شرکت دسته‌بندی شده است. بر اساس کاربرد، بازار این مواد را می‌توان به بخش‌های معماری، فلزات عمومی، خودرو و کاربردهای صنعتی تقسیم‌بندی کرد. در این میان تا سال 2019 بزرگترین سهم بازار در بازار پوشش‌های بر پایه آب متعلق به بخش معماری است و پیش‌بینی می‌شود که در سال‌های آینده نیز سریعترین رشد در این بازار را داشته باشد. این رشد می‌تواند به اعتبار ویژگی‌های خاص این پوشش‌ها از جمله ویژگی‌های تزئینی و محافظتی باشد. بعنوان مثال، این رنگ‌ها و پوشش‌های معماری به طور گسترده‌ای در فضاهای داخلی و تزئینی مانند نقاشی‌های دیواری، مبلمان، مجسمه‌ها، کفپوش‌های چوبی و غیره استفاده می‌شود. علاوه ‌بر این چنین پوشش‌هایی به محافظت ساختمان در برابر شرایط آب و هوایی متفاوت مانند نور خورشید، باران و باد کمک میکند.

مهمترین شرکت‌های فعال در بازار جهانی پوشش‌های آب پایه عبارتند از:  BASF ، AkzoNobel ، PPG Industries Inc، RPM International Inc. ،Sherwin-Williams ، Asian Paints، Axalta Coating Systems LLC ، Nippon Paint Holdings ، Kansai Paint ، Group Jotun ، Tikkurila OYJ . این شرکت‌ها اصلی‌ترین مهره‌های بازار رقابت هستند و بر گسترش سهم خود در بازار جهانی بسیار متمرکز شده‌اند. بعنوان مثال این شرکت‌ها بدلیل رقابتی بودن این صنعت در حال تدوین استراتژی‌های سازمانی نوین مانند گسترش، ادغام و فراگیری هستند. همچنین با توجه به افزایش آگاهی در بین مصرف کنندگان در رابطه با نگرانی‌های زیست‌محیطی، تولیدکنندگان پیشرو برای ایجاد کالاهای با کیفیت با قیمت و ارزش افزوده مناسب برای تأمین محصولات مدرن در صنعت پوشش متمرکز هستند.

 

ویرا صنعت دقیق پارس

پیکنیک برند

کارگزاری نهایت نگر

مهمترین مطالب