EN AR
اخبار
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ 0

wikishimi.com

وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی

وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی کشور خبر داد و گفت: هر سال تعدادی از این واحدهای راکد به چرخه تولید برمی‌گردند.

ویکی‌شیمی: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی کشور خبر داد و گفت: هر سال تعدادی از این واحدهای راکد به چرخه تولید برمی‌گردند. محسن صالحی‌نیا در حاشیه افتتاح یک واحد صنعتی در سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران از برنامه‌ریزی برای احیای ۱۵۰۰ واحد راکد کشور تا پایان امسال خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۶۷۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور احیا و به چرخه تولید برگشته‌اند.

 

او با اشاره به غیرفعال بودن حدود ۱۰ هزار واحد مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور افزود: حدود ۲۱ درصد از واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور غیرفعال و راکد هستند. مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به برنامه‌های دولت برای فعال‌سازی این واحدها اظهار کرد: در گام اول در سال جاری قرار است یک‌ هزار و ۵۰۰ واحد فعال‌سازی شوند که خوشبختانه در این مدت ۶۷۰ واحد در سطح کشور فعال‌سازی شدند. او ادامه داد: این واحدهای راکد به دلایل مختلفی غیرفعال شدند و برای فعال‌سازی آنها نیز نیازمند اقدامات متفاوتی هستیم. خوشبختانه وزارت کشور در همین راستا همکاری خوبی با شرکت شهرک‌ها برای فعال‌سازی این واحدها دارد. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از وجود ۸۶۰ شهرک و ناحیه صنعتی در سراسر کشور خبر داد و اظهار کرد: بیش از ۴۶ هزار واحد تولیدی و صنعتی در این شهرک‌ها و نواحی مستقر هستند که زمینه کاری و محصولات تولیدی متنوعی دارند.

 

او در پاسخ به پرسشی درخصوص واحدهای راکد استان سمنان نیز اضافه کرد: امسال و در اولین گام برای فعال‌سازی ۳۰ واحد تولیدی و صنعتی راکد استان سمنان برنامه‌ریزی شده که تاکنون ۱۳ واحد استان فعال‌سازی شدند. او از فراهم بودن شرایط برای بهبود تولید در این واحدها در کشور خبر داد و گفت: برخلاف گذشته که عمده مشکلات واحدها به بازار فروش و عرضه برمی‌گشت و عمدتا از ناحیه واردات متضرر شده بودند خوشبختانه در حال حاضر همه واحدها در حوزه عرضه چه در بازار داخلی و چه در حوزه صادرات مشکل چندانی ندارند.

 

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه
به کانال ویکی شیمی بپیوندید