EN AR
اخبار
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ 0

wikishimi.com

استفاده از فیلم زیست‌تخریب‌پذیر برای بسته‌بندی قطعات خودرو

استفاده از فیلم زیست‌تخریب‌پذیر برای بسته‌بندی قطعات خودرو

آزمایشات نشان داد که این فیلم‌ها کارایی لازم برای ارسال محموله با کشتی را دارند.

اختصاصی ویکی‌شیمی: شرکت خودروسازی Škoda در یک پروژه آزمایشی در حال استفاده از فیلم زیست‌تخریب‌پذیر برای بسته‌بندی قطعات خودرو و ارسال آن به کارخانه خود در شهر پونای هند است.

کارایی این فیلم‌ها به اندازه فیلم‌های پلاستیکی معمولی است. پس از استفاده، این فیلم‌ها که پایه نشاسته ذرت دارند به کمپوست تبدیل می‌شوند. سه تا شش ماه بعد، فیلمها برای تقویت خاک پارک تحقیقاتی در پونا استفاده می‌شوند.

 

با استفاده از این فیلم‌ها، تنها در یکی از واحدهای این شرکت، 500 کیلوگرم در ماه مصرف پلاستیک معمولی کاهش می‌یابد.

دیوید استرناد، رئیس تدارکات تجاری در Škoda، گفت: " ما در Škoda رویکردی جامع برای بهبود ردپای اکولوژیکی خود داریم و همواره کارمندان خود را به توسعه و اجرای ایده‌های ابتکاری در این زمینه تشویق می‌کنیم. استفاده از بسته‌بندی کمپوست‌پذیر برای تحویل قطعاتمان به هند نمونه بارزی از این امر است. به منظور کاهش مصرف پلاستیک برای بسته‌بندی قطعات ارسالی، بخش تدارکات به دنبال استفاده از گزینه‌های زیست‌تخریب‌پذیر بود. انواع مختلفی فیلم در چندین محموله مختلف موردآزمایش قرار گرفت تا اطمینان حاصل شود که این فیلم‌ها کارایی لازم در شرایط سخت حمل و نقل در کانتینرها را دارند یا خیر. تا اینکه در نهایت کنترل کیفیت بندر پونا، سالم بودن قطعات ارسالی را تایید کرد. "

 

برای اطمینان از کمپوست‌پذیری این فیلم‌ها، کارکنان تدارکات یک کمپوست‌ساز با استفاده از زباله‌های بازیافتی ساختند. کمپوست‌ساز با فیلم‌ها و مواد زائد دیگر پر شد. تنها 6 ماه بعد، فیلم‌ها تا حد زیادی از نظر زیست‌شناختی تجزیه شده بودند.

این طرح در جولای 2020 به صورت آزمایشی اجرا شد و اکنون شرکت Škoda قصد دارد این برنامه را تا ژوئن 2021 در ابعاد وسیعتری اجرا کند.

 

قرار است کمپوست‌های حاصل شده از این فیلم‌ها به عنوان کود آلی درختان محوطه پارک تحقیقاتی در پونا مورد استفاده قرار بگیرد. این درختان پیش از این از ماه مارس 2019 توسط کارکنان و بازدیدکنندگان برای ایجاد فضای سبز در زمین این مرکز تحقیقاتی کاشته شده بودند.

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه
به کانال ویکی شیمی بپیوندید