EN AR
اخبار
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ 0

wikishimi.com

تولید پلاستیک از خمیر چوب توسط شرکت INEOS

تولید پلاستیک از خمیر چوب توسط شرکت INEOS

شرکت INEOS توافق نامه ای را امضا کرده است که طی آن، در کارخانه ی خود در کلن آلمان از مشتقات نفتایی که از فراوری خمیر چوب به دست می آید برای تولید پلاستیک های پایه زیستی استفاده کند.

ویکی‌شیمی: شرکت INEOS توافق نامه‌ای را امضا کرده است که طی آن، در کارخانه ی خود در کلن آلمان از مشتقات نفتایی که از فراوری خمیر چوب به دست می آید برای تولید پلاستیک های پایه زیستی استفاده کند.

شرکت UPM در تصفیه خانه ی سوختی خود در لاپنرانتا فنلاند، نفتا تولید می کند. این ماده از روغن خامی که از فراوری خمیر چوب به دست می آید، تولید می شود.

 

شرکت INEOS می گوید تبدیل نفتا به پلی الفین ها در حال فراوری است. در ادامه ی این فرایند می توان محدوده ی بزرگی از پلاستیک های پایه زیستی را برای بسته بندی، تولید لوله و حتی محصولات پزشکی تولید کرد. هر مرحله از تبدیل روغن خام به دست آمده از خمیر چوب تا تولید پلیمرها توسط مجمع مواد بیولوژیک پایدار (RSB) تایید شده است. INEOS همچنین بیان کرد این مواد برای مواد غذایی کاربردی نیستند.

این شرکت در مورد حجم خوراک و همچنین مقدار سرمایه در گردش این فعالیت تجاری بیان نکرد.

 

طی توافق دیگری که در سپتامبر بسته شد، شرکت DOW در کارخانه ی خود در ترنوزن هلند، نفتا تولید شده در شرکت UPM را برای تولید پلی اتیلن پایه زیستی استفاده می کند.

منبع: بسپار / ایران پلیمر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه
به کانال ویکی شیمی بپیوندید